Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


PILNA PROŚBA O POMOC - WARSZTAT WE WROCŁAWIU


margaw44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !

Jestem tu nowym użytkownikiem i może trochę nieelegancko zaczynać od prośby ale jestem w poważnych tarapatach. Przepraszam za przydługawy opis ale może te informacje pomogą udzielić mi jakiejś rady.

Jestem od 20 lat posiadaczem BMW e34 z 1990r. z silnikiem rzędowym 3.5l (niestety nie znam jego kodu).

Mieszkamy w Lesznie, a żona dojeżdża do Wrocławia samochodem z niepełnosprawnym dzieckiem bo nie może podróżować z nim pociągiem, a musi ze względu na chorą matkę.

Auto do niedawna sprawowało się dobrze bo z sentymentu starałem się utrzymywać je w jak najlepszej kondycji przez te wszystkie lata. Jednak podczas poprzedniej podróży pojawił się poważny problem.

Żona dostarczyła samochód do serwisu AUTO - CHIP na początku kwietnia, zgłaszając jako główną usterkę silne dymienie z rury wydechowej i bardzo szybki ubytek wody z układu chłodzącego (ale pod spodem nie było widać po zatrzymaniu się żadnych śladów wycieku). W związku z tym auto zostało dostarczone do Serwisu na lawecie na trasie Leszno - Wrocław. Według jednomyślnej oceny wielu obserwatorów wskazywało to na uszkodzenie uszczelki pod głowicą i ta opinia została przekazana Właścicielowi AUTO -CHIP przy przekazaniu auta do naprawy i on z tą opinią się zgodził i zobowiązał do naprawy usterki w jak najkrótszym czasie. Żona pozostawała cały czas w kontakcie telefonicznym dowiadując się o postępy prac, jakkolwiek Właściciel najczęściej nie był dla niej dostępny i rozmawiała przeważnie z mechanikami.

Po około 2 tygodniach została wezwana po odbiór samochodu i Właściciel poinformował że auto jest w pełni sprawne. Koszt naprawy wyniósł 4tys. PLN ! Ponieważ kwota była znacznie wyższa niż się spodziewaliśmy, poprosiliśmy o szczegółowy wykaz i kosztorys wykonanych prac oraz rachunki za części. Po wielu monitach otrzymaliśmy wreszcie tylko to co widać w załączniku.

[ATTACH=CONFIG]30013[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]30014[/ATTACH]

Z zestawienia wynika jasno, że nie wykonano żadnej czynności związanej z uszczelką czy głowicą lecz za to wymianę całego układu kierowniczego oraz chłodnicy, o co w ogóle nie prosiliśmy oraz nie było to z nami uzgadniane w trakcie naprawy.

Żona zapłaciła jednak żądaną kwotę 4tys. PLN, ponieważ musiała jakoś wrócić. Dodam na marginesie, że tylko za części układu kierowniczego (zamienniki) skasowano około 2tys. złotych i nawet nie pokazano rachunków, a identyczny zestaw znalazłem na Allegro za 550PLN:

* WAHACZ DRĄŻEK MAX BMW E34 88-97 MasterSport (4222280416) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Już w drodze powrotnej żona zauważyła że auto zaczęło dymić jak poprzednio ale dotarła do Leszna. Po paru dniach próbowała dojechać do Wrocławia aby zareklamować naprawę w tym samym Serwisie. Niestety po ok. 20km auto znów zaczęło mocno dymić i znów trzeba było dowieźć je na miejsce na lawecie. Koszt - 450PLN...

Auto zostało ponownie przyjęte do naprawy, lecz okazało się że w Serwisie AUTO - CHIP nie ma możliwości wymiany uszczelki i planowania głowicy, co tłumaczy jednoznacznie dlaczego poprzednia naprawa miała wyżej opisany przebieg i koszt. Głowica, wg oświadczenia Właściciela, została przekazana do oglądu i planowania do jakiegoś kooperującego warsztatu. Nasuwa się jednak pytanie czy sam blok silnika również nie jest uszkodzony, a ponieważ AUTO - CHIP (jak można przypuszczać z dotychczasowego poziomu usług) nie posiada kompetencji aby to ocenić i naprawa głowicy i wymiana uszczelki (kolejne 1,5-2 tys.PLN) może okazać się niepotrzebnym wydatkiem.

I tu jest moja gorąca prośba:

Nie interesuje mnie już więcej firma AUTO - CZIP i nie chodzi tu o jakiś rodzaj zemsty, jakkolwiek niefachowość i niesłowność to jedno, ceny części wyglądają na mocno naciągnięte to dwa, ale już wypuścić w trasę niesprawnym autem kobietę z chorym dzieckiem to już jest skandal i brak jakichkolwiek zasad moralnych i ludzkich uczuć, nie wspominając o bezpieczeństwie. Ponadto wydaje mi się, że powinno się przestrzegać innych automobilistów przed takimi 'serwisami'.

Powtórzę zatem jeszcze raz moja prośbę bo sprawa jest bardzo pilna. Czy możecie polecić mi jakiś solidny warsztat we Wrocławiu, gdzie mógłbym przewieźć auto z tego nieszczęsnego AUTO - CHIPA aby stwierdzić czy sama naprawa głowicy i wymiana uszczelki załatwi sprawę oraz czy w ogóle naprawa się opłaca jeśli uszkodzony jest również blok silnika, bo wspomnianemu Serwisowi już nie ufam. Serdecznie dziękuję!

Pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez margaw44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie gówniany Auto Chip - za wymianę jeża klimy wartości 300 zł skasowali mnie 700 zł a musiałem czekać 4 godziny zanim w ogóle podeszli do auta.

Za cholerę nie zapłaciłbym im tych 4 tysięcy, jeśli nie kontaktowali się z Wami i nie uprzedzali o kosztach.

Odpisałem na pw.

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie zastanawiam jak takie warsztaty jeszcze prosperuja ehh przeciez wy nie jestesci pierwszymi i najgorsze jest to ze pewnie nie ostatnimi. szok

Mało że prosperują, to jeszcze jest tam kolejka. I nie pierwszy raz nas skroili. Zresztą opinie w necie też mówią same za siebie. To jakiś obłęd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie,

Chciałbym niniejszym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za życzliwą pomoc i wszelkie informacje w powyższej sprawie. Po splanowaniu głowicy, oczyszczeniu silnika oraz wymianie uszczelki autko jeździ jak nowe. Wszystko odbyło się do końca jednak w Auto - Czipie...

Zdecydowałem się pozostawić tam moje BMW do końca naprawy bo Właściciel, po akcji na tym forum oraz mojej zdecydowanej postawie i bardzo stanowczym mailu, kompletnie zmienił swoje podejście do tematu. Nie dość że cała akcja przebiegła od tego momentu błyskawicznie, to jeszcze Warsztat wykonał parę czynności gratis oraz, (uwaga!) ZWRÓCIŁ 2000zł za poprzednią naprawę. Za wszystkie obecne czynności zapłaciliśmy tylko 1000zł.

Można by powiedzieć 'happy end' gdyby nie fakt, że skutek przyniosła dopiero bardzo silna presja, a nie poskutkowały prośby i widok matki z chorym dzieckiem na ręku czekającej na samochód... To smutna refleksja ale chyba i znamię czasu. A morał: tak jak radzili mi koledzy z tego forum - nie błagać i płaszczyć się przed rzemieślnikiem lecz pilnować, nie pozwolić sobą manipulować i wymagać za to za co się słono płaci. Dziekuję!

Pozdrawiam serdecznie

Mariusz

Edytowane przez margaw44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem, jak to jest możliwe że wstawiasz samochód do mechanika na wymianę uszczelki pod głowicą i ktoś ci wymienia drążki czy ustawia zbieżność. Albo płaci za coś tłumikarzowi??? (trochę nieczytelny jest ten skan w pierwszym poście. Rozumiem że wszystkie stare części otrzymałeś?

Dobrze że to się tak skończyło jak się skończyło. Przynajmniej resztki honoru właściciel zachował - chyba że bez jego wiedzy mechanicy tak ładnie z tobą postąpili.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - jak to możliwe. Sam nie mogłem wyjść z podziwu. Nie, nie otrzymałem starych części. Żona odbierała auto i była tak zestresowana że chciała już jak najszybciej się stamtąd oddalić. Nie, wszystko pilotował osobiście Właściciel i nie sądze aby obudziły się w nim jakieś resztki przyzwoitości. Myślę że albo chciał nas już mieć z głowy albo 'przekonał' go wpis na forum bo jest to potężna płaszczyzna opiniotwórcza. Dlatego uważam że o warsztatach należy pisać - i tych dobrych i tych złych. Dzięki raz jeszcze i do zobaczenia na trasie ;)

Edytowane przez margaw44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...