Skocz do zawartości

OLEJ Biały osad pod korkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam bmw3 2.0 coupe '94r. pełna opcja(klima, skóra, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania itp...) przebieg 235tys własnie planuje wymiane oleju i mam kilka pytań:

1. Ile oleju wchodzi w silnik 2.0?

2. Jaki olej jest najleprzy waszym zdaniem?

3. Dlaczego pod korkiem oleju jest osat w kolorze "biały"?

Z góry wszsytkim wielkie dzięki :D

jaki olej?? hmm a na jakim jezdziłeś do tej pory??

BO lepszego nie wolno wlać, bo ci wyczyści wszystkie naloty osady i bedziesz mial problem.

ja jezdziłem na Mobil1 0w40 od nowosci do przebiegu 190tyś km, a po 190tys km wlałem

10w40 czyli połsyntetyk. A nie mozesz np. z mineralnego na syntetyk przejść.

g ...no prawda .

jedyne dwie opcje jakie istnieja to :

1) Uszczelka pod glowica ale wtedy ten bialy osad mialby na bagnecie ze o zbiorniczku wyrownawczym nie wspomne bo jak uszczelka pod glowica walnie to ten majonez

miesza wszedzie i w szczegolnosci mozna znalezc go w misce olejowej i w zbiorniczku wyrownawczym.

a teraz ta prawdopodobna i na pewno ta :

2) Na zime na korku w wyniku parowania robi sie efekt "skroplenia" wody i oleju nie u

wszystkich ale pojawia sie i nie ma sie co tym martwic .

Czekam na efekt twojego sprawdzania w kazdym badz razie napisz czego byla wina i aby sie upewnic czy uszczelka czy nie to sprawdz bagnet i plyn w zbiorniczku w wyrownawczym bo jakby nie wymieszalo to przynajmniej by go ubylo .

Co do oleju to juz tak jak wyzej bylo pisane zmieniaj tylko na taki jaki byl wczesniej w kazdym badz razie nie zmieniaj z gestszego na zadszy bo gestszym conajwyzej uszczelnisz a zadszym to tak jak ktos juz wyzej napisal powyplukuje ci wszystko . Sprawdz poprostu na starej etykiecie co bylo zalewane albo jesli auto wczesniej mialo wlascicela polskiego i w miare bliskich ci okolicach to dowiedz sie od wlasciciela co zalewal ialbo w jakim warsztacie robil a tam juz poznaja moze auto i pouinformuja cie.

Z tego co się dowiedziałem, to biały osad pojawił się z powodu tego że samochód był sprowadzony z niemiec i w polsce poprzedni włściciel nie wiedział co było w niego lane i zalał go innym olejem, castrolem gts 15w-40. Jutro jade wymienić olej, jestem tylko jeszcze ciekaw ile w taki silnik do bmw320i wejdzie oleju, bo powidziano mi w sklepie że 4l wystarczy i tyle zakupiłem.

Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam

do szescio cylindrowek wchodzi min 4,5l a do mojej 732 wlalem nawet jakies 5,5-6 na max na bagnecie

A co do tego osadu to faktycznie niema sie co martwic bo jak sien robi zimno to zbiera sie wilgoc u gory w tym wypadku na korku kropelki wody ktoresie mieszaja podczas uruchomienia silnika i powstaje bialy osad tak juz jest ,ale moze byc tak ze faktycznie poszl a uszczelka i miesza sie olej z wodo co stalo sie wo moim przypadku lecz jest to latwo rorpoznac ubywa plynu w zbiorniczku a oprzybywa w misce jest fajny budyn na bagnecie i ladny bialy dymek z rury sie wydostaje niestety mnie to spotkalo

Pozdrawiam 732 :( :cry:

Nie wiem czy do 2.0 nie wchodzi wiecej niz 4litry , z tego co pamietam

to w 1.8 wchodziło 3,5 litra i stan był na połowie wiec w 2.0 pewnie jest

troche wiecej bo to juz 6 garów .

do 1,8 razem z filtrem na max wchodzi 4,25 l :!: :!: :!:

a do M10 ( czy to M10 :?:) 2l wchodzi na max 4,5l razem z filtrem :mrgreen:

moze tak byc jesli to szesc garow to tyle wlezie razem z filtrem kiedys mialem 323i e30 tez mi wlazlo ponad 5 litrow

ale to 323 i ponad 5 a jemu już ponad 6!!!!!!!!!!!!,

czytałem że biały osad to woda dostała się do oleju,

warsztat proponuję :cry:

własnie chce jakiś odwiedzić, ale studiuje w nowym sączu, a mieszkam w dęblinie(woj.Lubelskie) i nie wiem gdzie robią w mojej okolicy bma, bo tam gdzie byłem narazie to mało sieznają.

A weszło mi jak pisałem 6 litrów, i jeszcze litra wejdzie spokojnie(wedłóg wskazań miarki) a może coś jest nietak z tą miarką?? samochód stoi na płaskim,

czy ktoś wie gdzie moge zadzwonić(może jakiś zakład) żebym się dowiedział,

dzięki za pomoc z góry

hehe ja z tym zalewaniem go olejem i to po 6 litrach grubo bym sie zastanawial czy go ruszac bo moze zle odczytujesz wskazania na bagnecie albo cos a przelejesz go to albo bedziesz wysysal albo spuszczal o ile po przejechaniu nie wytworzy ci takiego cisnienia ktore wlasnie rozpierdzieli uszczelke. czy nie ma nikt do choleryu ksiazki zeby poinformowac ile wchodzi ? Ja z tego co wiem to do 2.0 takiego jaki jest u mnie ( wiadomo 6 garkow ) wchodzi podobno 4,25L (4L=silnik + 0,25L=filtr oleju) Moja rada jest taka zeby wogole nie przeginac z tym olejem bo uszczelka narazie nie byla a conajwyzej bedzie bo sam to spowodujesz.

Biały osad to niekoniecznie uszczelka pod głowicą zimą to się czesto pojawia jak się samochodem jedzie 2 kilometry apote on stoi ja w GARBUSIE miałem to co zime a był chłodzony powietrzem,a jak by uszczelka poszła to i temperatura by skakała i brak by był ogrzewania.