Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


OLEJ Biały osad pod korkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam bmw3 2.0 coupe '94r. pełna opcja(klima, skóra, podgrzewane siedzenia, czujniki parkowania itp...) przebieg 235tys własnie planuje wymiane oleju i mam kilka pytań:

1. Ile oleju wchodzi w silnik 2.0?

2. Jaki olej jest najleprzy waszym zdaniem?

3. Dlaczego pod korkiem oleju jest osat w kolorze "biały"?

Z góry wszsytkim wielkie dzięki :D

Do takiej BMki wchodzi dokładnie 6,5 l oleju 10w40 razem z filtrem. Stanowczo odradzam olej syntetyczny, ponieważ syntetyki zawierają środki czyszczące silnik i na 100% po zalaniu syntetyka silnik zacznie brać olej (zwłaszcza przy takim przebiegu).

Najlepszy będzie półsyntetyk albo mineralny.

Odradzałbym eksperymenty z gęstością oleju. 10w40 to gęstość przeznaczona na nasz umiarkowany klimat. No chyba, że ktoś wybiera się swiją BMką na Alaskę :).

Jeśli macie zapytania do konkretnych modeli, to chętnie pomogę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja polecam pelny syntetyk mobil 5w50

mam 250tys km i leje pelny i nic nie bierze

a jak w swoim zalejesz to po jakims czasie zacznie walic hydraulika i reszta szybko siądzie, ten silnik na syntetyku spokojnie przejedzie wiecej nic 500tys.km, nawet jak bedzie bral troche oleju to co z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli osad jest tylko na korku od wlewu oleju , to nic nie musi oznaczac . Mialem 3 szt E30 i w kazdej w zimie , mialem osad na korku . W zimie jest to normalny objaw , oczywiscie nie musi sie to wszystkim ujawniac , jezeli bagnet masz czysty bez tej bialej mazi to sprawdz jeszcze waz czarny ktory wchodzi do dekla od zaworow , jezeli masz uszkodzona uszczelke glowice powinienes miec go calego zatkanego w tej mazi . Co do oleju , to nie wypowiem sie bo sam nigdy nie zalewalem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze bialy osad tzw maslo robi sie od krotkich przebiegow gdzie motor jest dobrze niewygrzany tzn z domu do pracy i spowrotem wtedy wilgoc sie skrapla i para olejowa wraz z wilgocia tworzy taka piane, <bmw> sprobuj poleciec gdzies dalej a zobaczysz osad zniknie happy_bmw <bmw_1>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...