Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zamki


Mark Cruncher

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

mam takie pytanie prośbę o poradę .

w moim samochodziku od momentu kupienia mam taki mały problem otóż :

otwieranie samochodu odbywa sie z bagażnika gdyż

drzwi kierowcy tylko auto zamykają ( kluczyki nie da sie przekręcić w druga stronę )

drzwi pasażera tylko otwierają tez nie da sie w druga stronę przekręcić ( tzn raz czy dwa razy sie udało ale po gimnastyce wiec zaniechałem )

ogolnie wkładka od bagażnika nie sprawia problemów wiec jej używam , ale jest to dość męczące i upierdliwe .

Pytanie: czy znacie kogoś kto jest w stanie fachowo wymienić wkładki , bądź je naprawić ( a można ? )

tak elegancko abym nie widział ze było rozbierane cos ( tj bez połamania i odkształcenia boczkow drzwi itd . Oczywiście jeśli ktoś taki robi tez sterowanie z pilota to bomba .( bo lepiej te nowe wkladki tez oszczędzać ). Najlepiej jakby sie dało wsadzić sterowanie oryginalne , ale pewnie to już bardziej problematyczne znaleźć i zaprogramować .

Teraz porada: czy moze tak być ze z racji iż auto ma 18 lat to po prostu oba kluczyki sie powycierały ( wraz z najcześciej używanymi wkładkami ) i po prostu dorobienie nowego kluczyka powinno problem załatwić . Pytam bo kluczyk stówkę kosztuje niby niewiele , ale tez piechota nie chodzi . Bo bym sprawdził jeszcze takie rozwiazanie problemu jeśli to ma wogóle sens .

Pozdrawiam

Edytowane przez Mark Cruncher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wyżej pisze, miałem podobnie. Zabawy jest z tym co niemiara, jak chcesz reanimować klamki i cały osprzęt to trzeba wszystko z drzwi powyciągać obadać i zobaczyć gdzie tkwi problem. W e36 wszystko odbywa się na cięgnach-drutach. Otwieranie i zamykanie z kluczyka się znaczy. Obstawiam że małe kółeczko plastikowe z montażu cięgna się wykruszyło i stąd te opory.

W skrócie:

- sciągnąć boczek

- wyciągnąć szybę z dzwi

- podkręcić zamek

- klamka

I jak masz wszystko na wierzchu to patrzysz gdzie się przycina. 4h na stronę jak umiesz uwolnić szybę z ślizgów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba jednak zdecyduje sie na otwieranie droga radiową , bo to mi jak na razie najmniej chyba auto popsuje . Z kluczyka co jak co jeszcze można otworzyć , centralny działa jak trzeba , wiec w przypadku śmierci baterii w pilocie nie obudzę sie z ręka w nocniku :-) a jak juz wszystko siądzie to bede takie operacje przeprowadzać , bo wtedy chciałbym juz wymienić wszystkie wkładki łącznie ze stacyjka , a w tej chwili nie mam chyba weny zeby tak rozkręcać wszystko, a napewno nie chce mieć kompletu kluczyków jak w maluchu - piec kluczyków i każdy od innego zamka :-p

pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...