Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Programowanie kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kiedy kupilem 523, pilot w kluczyku nie dzialal.Ostatnio zainteresowalem sie tym i wynalazlem rozne "wynalazki" na necie.Szperalem po wszystkich forach nawet w US.Wszedzie jest ta sama procedura programowania i chlopakom to dziala ...a mi nie :twisted: Zna ktos sie na tym, czy faktycznie nieuchronne jest jechanie do garazu z napisem Bmw Dealer --- (czytaj kochamy twoje pieniazki. )?

To jest ta procedura

http://www.bimmerfest.com/forums/archive/index.php/t-80489.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomski, a co konkretnie Ci nbie działa??

Ja mam podobny probelm, przechodzi mi cały proces programowania i na sam koniec po miganiu diody na pilocie powinnien zaryglować(może i od rtazu od ryglować) zamek i tylko tego nie robi, no i dalej nie działa :|

luki, mówisz że w innym aucie może pomóc, a w tym drugim nic się nie spsuje??

Czy rok ma znaczenie w tym wypadku, ja ma 95 kumpel 92 obie e36 tylko jego 1.8.??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego o wiem to pilota czyta modul centralnego zamka a immobilizer czyta ews ale dopiero po wsadzeniu do stacyjki.

W takim razie wniskując ze zdania powyższego, immobilizer czyta immobilizer(w sensie EWS)??

Nie kumam, chyba dzień słabszego jarzenia dzisiaj mam.... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro autko normalnie odpala, to ews (immobilizer) nie jest rozprogramowany. Problem leży zatem w centralnym zamku. Skoro nie udaje się zaprogramować kluczyka tak, aby otwierał drzwi przez naciśnięcie guzikiem to są trzy możliwości:

1) w autach (chyba wszystkich, ale pewności nie mam) do 1995 r centralny uruchamia się poprzez włożenie kluczyka do drzwi i przekręcenie. guzik na kluczyku służy do włączenia małej diody żeby sobie po ciemku przyświecić i nie porysować lakiery wokół klamki.

2) od 1995 r. bmw zaczela montować w kluczykach immobilizery i wtedy kluczyki syały się pilotami do centralnego. jeśli nie udaje się zaprogramować kluczyka żeby otwierał centralny, to:

2.1) może być uszkodzony styk w kluczyku

2.2) może być uszkodzona centralka od centralnego

2.3) może być słaba bateria w kluczyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto po 95 roku

bateria wymieniona

czyli pozostają dwie pozostałe możliwości.

A powiedzcie mi, odnosnie próby zaprogramowania kluczyka w drugim aucie, jeśli bym spróbował to nie narobię kłopotu drugiemu autu i sobie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, żeby zaprogramować kluczyk w innym aucie. Poprostu robi sie to tak jakby dodawało się kolejny kluczyk. Do jednej centralki mogą być zainstalowane max 4 klucze.

To, że bedziesz programował swój kluczyk w innym aucie nie spowoduje skasowania istniejących już kluczy.

Jeszcze jedna ważna sprawa. Musisz się zoriętować, czy twój centralny działa na podczerwień czy radiowo. kluczyk radiowy ma 3 przyciski a na podczerwień 2.

Każdy z nich programuje się inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w AUTO CHIPie powiedzieli, a konkretnie jeden z nich, że zrobi za 100zł i mogę przyjechać jak będę wracał z pracy, czyli raczej niedużo roboty.

Pewnie za niedługo podjadę.......

W auto chipie rozmawiaj tylko z takim grubaskiem ... Czyli szefem , targuj sie bo czesto dla nowych klientow zawyzaja cene taki ich obyczaj , ale szef zna sie na elektryce beeemek jak nik inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w AUTO CHIPie powiedzieli, a konkretnie jeden z nich, że zrobi za 100zł i mogę przyjechać jak będę wracał z pracy, czyli raczej niedużo roboty.

Pewnie za niedługo podjadę.......

co masz na mysli 100zl ---za programowanie ? bo chyba nie za nowy kluczyk

prawdopodobnie u mnie jakbym chcial nowy kluczyk to bedzie jakies 150f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubaska już ma obczajonego ;-)

Rozmawiałem z jakimś młodszym, ale chyba jeden z najbardziej kumatych z nich, stwierdziłem to po tym jak mi zbieżność ustawiali ;-)

Powiedział 100zł, więc pewnie spodziewał się jakiejś błahostki, być może jakiś niewielki błąd, uszkodzenie w centralce. Tak na czuja uznałem, że nie pirwsza Beemka w któej spotkał się z takim problemem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie gwarancja ? co ty. auto kupione w komisie.Jeszcze wstyd sie przyznac ale troche mnie przerobili na serwisie auta -- skur.... Dobrze ze mam chociaz ten drugi.

Bedzie ciezko bo nie mam kumpla z e39 wiec nie sprawdze klucza.Po prostu trzeba odlozyc kase i jechac do dealera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...