Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


nędzne nagłośnienie w e39 touring :(


DANIO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo mnie drażni jakoś audio a moim aucie strasznie brzmi po prostu katastrofa w VW Bora o wiele lepiej grało niż w e39 :4:

Czy to wina ori radia a jest duża navi czy głośniki straciły swój żywot ?

mam też mały plany aby zostawić ori radio na miejscu a do schowka wpakować radio alpine albo pionieer ale same radio tylko a panel umieścić gdzieś w dobrym widocznym i miejscu ale czy to poprawi jakoś na ori głośnikach . kuog

ma ktoś jakiś pomysł ??:cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w kombiaku nagłośnienie z DSP, które niby gra trochę lepiej, ale i tak szału nie ma. Podejrzewam, że głośniki też są kiepskiej jakości więc sama zmiana radia może znacznie jakości nie poprawić, ale może niech się wypowie ktoś, kto coś grzebał w audio w tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na nagłośnienie w e39 u siebie.

Nigdy nie uwierzę,że w jakiejś borze czy pasacie z tego samego roku będzie grało lepiej niż w Bmw ale to Moje zdanie happy_bmw

Ale jeśli chcesz mieć porządne granie to trzeba zrobić konkretnie.

Możesz zrobić tak: zostawiasz ori radio wyprowadzasz sobie z niego dźwięk,podpinasz pod dobry wzmacniacz.Wymieniasz seryjne głośniki na lepsze odseparowane bo masz miejsca na gwizdki również do tego jakaś skrzynia basowa i będzie dopiero grało...Tylko przy tej opcji fajnie zmienić kable do głośników na porządną miedź.

Albo zmieniasz radio na jakieś mosfet 4x50W,kabli nie ruszasz,a do tego dobre gośniki i również będzie grało dobrze.

Jest wybór zależy tylko od sumy jaką chcesz na to przeznaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim E39 touring które miałem parę lat temu zostawiłem oryginalny monitor 16:9, a do bagażnika wjechała skrzynka na 2 sztuki 30cm JBL robione na wymiar żeby chowała się pod roletę. pod podłogę został zainstalowany wzmacniacz (mieścił się w tym takim przetłoczeniu plastikowym nad kołem zapasowym - sporo miejsca).

Niestety oryginalne głośniki pozostawiały wiele do życzenia, więc poszło wytłumienie drzwi przód i zamiana na JBL które mieściły się w oryginalne miejsca, tyłu drzwi i sufitu nie ruszałem.

Jak na moje oczekiwania, zrobiło akustyczną robotę.

Zabudowę pod suby na wymiar robiłem w hornhagen (Wrocław, teraz ul. Klecińska), polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szał będzie jak wymieni się wszystko radio,głośniki,kable,jakiś bas z monoblokiem oraz kondensator oczywiście jak ktoś by wsadzał monoblok dla suba :) Miałem coś takiego ale wyrosłem-przy okazji to był taki bas,że w garażu tynk się sypał oraz po ok 2 latach odkleiła się przednia szyba od basu :) Skrzynia basowa miała 65L wygłuszona gąbką+10cm bass refleks robiona ręczne oraz głośnik magnat model destroyer,wzmacniacz do skrzyni to monoblok magnat 1000W RMS - monoblok (jedno kanałowy) jakby ktoś nie wiedział...Przy wzmacniaczu 400W RMS wzmacniacz wysiadał przy tym głośniku.Do monobloka oczywiście należy podłączyć kondensator oraz kable grube jak palce,do tego pozłacane 24karaty złączki i końcówki...

Z zestawem głośników magnat oraz radiem 5x50W Blaupunkt czy Pioneer robiło robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...