Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


e60 530d 2003r - błąd


przemal

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas jazdy na autostradzie przy 200km/h nagle wywaliło chmurę dymu z wydechu, i auto zaczęło nie równo pracować ( trzęsie silnikiem, tak jakby była zbyt mała dawka wtrysku ). Auto dymi na siwo, w płynie nie ma oleju ani odwrotnie.

Po podpięciu pod kompa wywaliło taki błąd: ,, kontroler płynności jazdy, zbyt niska korekta dawki paliwa ''

Od czego zaczynać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co wiem masz filt czastek stalych to powinno blokowac wypuszczanie czarnych chmur i innych chyba ze sie zapcha jak masz kompa i specjalny program to mozesz przeprowadzic oczyszczanie tego filtra, moze cos pomoze,

Ja osobiscie mam e39 530d i mialem problem z swojim silnikiem mianowicie podczas przyspieszania szarpalo go tnz nie szedl do konca jak by sie zacinal - okazal sie czujnik w pompie sterujacej tej co daje do 1200 barow na wtryski.

Jak by kopcilo na czarno to mozliwe ze ci wtrysk sie konczy i szarpie, na siwo - jak rozumiem bialo to przepala ci wode mozesz sprawdzic czy nie ubywa ci w zbiorniku wody, na niebiesko olej. Jak bys mial chlodzenie woda turbiny to tez by mogl to byc slaby punkt ale chyba w twojim jak i mojim dizlu tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, DPF jeszcze nie występował w 2003r. To nie moje auto, ale jednak stało się to co najgorsze. Po zdjęciu głowicy okazało się że jest wypalona dziura na 2 i 6 cylindrze w tłoku, i ogólnie zrobił się przy tym niezły bałagan z resztą silnika, głowica, turbina... Prawdopodobnie pękła membrana odmy, i wtłoczyła do silnika olej... Ale już jest drugi silnik, goły bez osprzętu, lada dzień będzie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...