Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E36 jaki wentylator klimy do compacta 12/1998r.


Maras1122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jestem posiadaczem compacta z konca 98 roku. Ostatnio grzebiac w aucie postanowilem uruchomic niedzialajaca klime i pojawily sie schody. W aucie mam zalozona chlodnice klimy jednak zauwazylem brak wentylatora ... na chlodnicy wody mam zalozony zwykly tunel i wisko,jednak na tej od klimy nie ma nic jedynie uciete trzy grube kable ktore najprawdopodobniej szly do siulnika wentylatora. Moze ma ktos wiedze jaki w tym roczniku byl wentylator, jak to bylo zamocowane ,bo jest ten metalowy pas poprzeczny pomiedzy podluznicami i jakos za chiny nie widze mozliwosci zalozenia wentylatora od czola auta bo poprostu nie wejdzie... Moze ma ktos jakies zdjecie pogladowe na aucie jak to powinno wygldac ? new_rolleyes.gif Podejzewam ,ze sedan czy kombi z tego samego okresu moze miec podobne rozwiazanie ,silnik M43B16.

Z gory dzieki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Nem na realoem patrzylem i znalazlem ten sam rysunek. Teraz pytanie bo mam wrazenie ze ten wentylator jest zalozony na chlodnice wody od strony silnika i teraz hm... masz normalnie zalozone wisko ?? bo jak ten wentylator jest na stale pod pradem to ciekawi mnie zasada dzialania jak on chlodzi ciecz? jak sie wlacza jak dziala klima?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy M43b18 nie było wisco, tylko elektryczny wentylator. Uruchamiał się na dwa sposoby - włączenie klimy powodowało włączenie wentylatora ( właśnie te 3 grube kable) i czujnik w chłodnicy, gdy klima wyłączona, a auto się zagrzało

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...