Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wymiana oleju syntetyk czy pół syntetyk ?


pablito23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zbliza sie czas by wymienić olej w aucie i mam problem jaki wybrać poprzedni własciciel lał Castrol 10W40 ja zalałem rok temu valvoline max life 10W40 zrobiłem prawie 10 tyś km przez ten czas dolałem moze z pół litra i jestem bardzo zadowolony z tego oleju i teraz zastanawiam sie czy lać dalej ten sam pół syntetyk czy przejść na syntetyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem ale słyszałem, że nie można wracać "w górę". Jeśli już raz zacząłeś lać półsyntetyk to teraz nie wrócisz do syntetyka. Chyba, że zrobisz tzw. "płukankę".

Lej półsyntetyk i też nic się nie stanie :) u mnie auto hula właśnie na takim oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana oleju syntetyk czy pół syntetyk ?
Ehhhh ludzie co jest z wami... to jest takie samo pytanie jak napić się wody czy piwa. Każdy wie, że piwo jest lepsze więc pytanie jest retoryczne :D

Tak samo jest z olejami. Każdy wie, że olej w pełni syntetyczny jest lepszy niż półsyntetyczny a dylemat dalej pozostaje czy wlać lepszy olej do silnika czy gorszy. Litości! Błagam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze powinien być lany pełen syntetyk ale poprzedni właściciel lał cały czas pół syntetyk ja też raz zalałem i teraz mam obawy czy po płukance nie rozszczelni mi silnika i nie będzie wycieków i dlatego pytam tu na forum czy nie pozostać przy tym co było lane ? Do tej pory nie zauważyłem żeby gdzieś były wycieki i oleju też duzo nie brała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam obawy czy po płukance nie rozszczelni mi silnika i nie będzie wycieków
Dżizas... jak Ci zacznie z silnika się sączyć olej to znaczy że uszczelki były do wyyebania a nie, że płukanka nagar wypłukała... Ludzie piszą bzdury na forach, inni to czytają i później powtarzają :bag:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej pełny syntetyk i kropka. Świadomość ludzi o olejach silnikowych jest strasznie kiepska do tego stopnia że nawet w sklepach motoryzacyjnych aż mi się nóż otwiera, czekając w kolejce, słyszę jak sprzedawca mówi:

"ooo juz ponad 200 tyś to trzeba by zmienić na mineralny"

Jak ci nie cieknie na półsyntetyku na pełnym tez nie bedzie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 10W40 max life valvoline'a jest olejem półsyntetycznym. Wystarczy spojrzeć na kartę charakterystyki, valvoline ma chyba 2 albo 3 oleje full synthetic 0w40, 5w30 i powiedzmy że VR1 racing 10W60 jest takim prawie full syntetykiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...