Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Przyciemnione lampy w E36


dcmastiff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem przyciemnić lampy w moim E36. Czy robił ktoś z Was coś takiego, jak na zdjęciu poniżej? Czy nie pogorszy się jakość wiązki światła wychodzącej z lampy? Odbłyśnik przy żarówce, oczywiście zostaje lustrzany ;) Chodzi jedynie o tą część, która na zdjęciu pomalowana jest na czarno. Lampy Bosch. ZKW są zbudowane trochę inaczej, ale niektórzy modyfikują je na bardzo podobnej zasadzie.

attachment.php?attachmentid=31493&stc=1

A jak wygląda kwestia krzyży? Wydaje mi sie, że zamontowanie ich na odbłyśniku pogarsza strumień światła. Mam rację? Czy nie do końca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że widzę w lampie, że normalnie jest klej. Może poprzedni właściciel kleił.

Normalnie klosz lampy w E36, nie trzyma się na klej. Podwarzasz jakimś śrubokrętem plastikowe zatrzaski obudowy klosza, a później ściągasz wszystko :) Nic trudnego :) W razie czego, wszystko masz tutaj bardzo fajnie opisane: Forum BMW-Diesel.pl ? Wyświetl temat - e36 - czyszczenie reflektorów przednich

Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam soczewki lampy. Czyli zamalowanie tych części, co na zdjęciu wyżej, nie wpływa na jakość wiązki światła? :) Nie świeci to gorzej niż oryginał? ;)

Miałem jedną wolną lampę i na próbę zrobiłem sobie coś takiego:

attachment.php?attachmentid=31498&stc=1

Krzyży na razie i tak nie zakładam ;) Ale mi osobiście podoba się, że odbłyśnik długich jest dalej srebrny :)

Edytowane przez dcmastiff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko polecam zaciemnić też długie daje to zupełnie inny efekt wizualny na plus , osobiście nie odczuwam różnicy w świeceniu lamp ale latam na żarnikach i długich praktycznie nie używam .

W zależności od kąta patrzenia jest różny efekt .

Edytowane przez hall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie klosz lampy w E36, nie trzyma się na klej. Podwarzasz jakimś śrubokrętem plastikowe zatrzaski obudowy klosza, a później ściągasz wszystko :) Nic trudnego :) W razie czego, wszystko masz tutaj bardzo fajnie opisane: Forum BMW-Diesel.pl ? Wyświetl temat - e36 - czyszczenie reflektorów przednich

Powodzenia! :)

Dzieki wielekie ;) jutro sie za to zabiore 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...