Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Legalizacja butli gazowej do instalacji V generacjii


mkbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam auto z LPG sprowadzone z niemiec i muszę zrobić legalizację butli gazowej. Jak się okazało mam instalację LPG najnowszej generacji z pompą gazu w zbiorniku. Byłem na razie u dwóch gości i jeden zaczął mnie krytykować, że w Polsce to na takiej instalacji się nie jeździ bo się zepsuje i najlepiej to ją wyciągnąć i w ogóle to kitu, kaszana, a najlepiej jakbym u niego zrobił sobie starszą instalację i mu ładnie zapłacił, a drugi jak zobaczył butlę to powiedział "widziałem wiele instalacji , ale nigdy nie widziałem, żeby zbiornik był tak solidnie zamontowany". Bo rozmowie z mechanikiem bałbym się zostawić mu auto. ;)

Czy zna ktoś jakieś miejsce godne polecenia gdzie mógłbym zrobić tą legalizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UDT zadzwoń do nich i spytaj się o jakis autoryzowany zakład który ma na to papirki. UDT na tym ręke trzyma to wie o co biega.

Paprochów którzy nie wiedzą co i jak z tym zbiornikiem lepiej unikaj, swoja drogą jest to fabryczna instalacja czy domontowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto w DE z lpg firmy Voltran gdzie w polsce nikt się raczej nie podepnie. No ale musiałem zrobić legalizację butli. Robiłem chyba na wyscigowej na terenie poltegoru. Siedział tam koles z UDT i on podbił papiery. Wcześniej wymontowali butle i sprawdzali szczelność. Zapłaciłem 300zł za 10 lat. Mam butle polskiej firmy. Niemieckie butle po 2 latach potrafią nie przejść testów.

Znalazłem numer na stronie UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych butlach jest ryzyko ze pompa siada po wyjeciu jej. ale taak legalizacje moge ci zrobic. odezwij sie na pw jutro ci napisze ile to kosztuje. fakt na polski gaz to czasem pompy siadają w tych instalacjach ale technologia tej instalacji to z 15 lat ma juz jak nie wiecej a w polsce dalej sie montuje 4 generacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...