Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Tłumik sportowy


Ajoksander

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie ma kasy to się nic nie robi i jeździ się z seryjnym wydechem. Się wcale nie dziwię, że posiadacze E30 są postrzegani tak a nie inaczej skoro rafikone sprzedaje nam takie fajne rewelacje o tuningu wydechu.

Ja się podłaczę bo ciekawi mnie zdanie na temat wydechów firmy Borla i Magnaflow. Ktoś miał już zamontowane? Chodzi mi tylko o delikatną zmianę dźwięku na wyższych obrotach i zachowanie prawie seryjnej głośności na niższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.te wydechy-miodzio,ale sa proste sposoby na takie dzwieki.stozek slusznego wymiaru i odpowiedniej firmy+wydech m3+koncowka dtm=masakra(spalanie tez),albo stozek+standardowy wydech+koncowka omp-fajne pierdniecie przy 4000tys obr!sprawdzone.ja mam swoich faworytow-1scorpion-2devil-3remus.oczywiscie nie przechodza diagnostyki! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dosc dlugiej nieobecnosci.

Zaczne od poczatku. Swego czasu rozlecial mi sie kat. w mojej e30 wiec wywalilem go calkowicie i zastapilem kawalkiem rury (takiej samej srednicy od innego wydechu) ze złaczka elastyczna. Przedwczoraj zakupilem sportowy wydech i zalozylem zamiast seryjnego koncowego. Efekt fajny, basik gleboki ale...baaardzo glosny. Teraz pytanie, jak moge go wyciszyc nie blokujac wylotu spalin. Czy np załozenie strumienicy wyciszy mi cały wydech ?? czy moze mam załozyc jakis srodkowy tlumik. pzdr.

ps. po zalozeniu koncowego sportowego i wywaleniu kat. maszyna zyskala kila konikow, ktorych nie chcialbym utracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meles - ja mam tylko ostatni tłumik - dźwięk do 3-4tyś obr spokojny, mało mnie słychać, potem jest już bardzo przyjemnie, bez wiochy. Zamiast kata i tłumika rurki

maximusE30 - zyskała kilka koników? sprawdziłes konkretniej jakoś, czy to subiektywne odczucia? Pozatym jaki to masz tłumik ostatni sportowy ( firma, cena, dokładny typ, czy dedykowany, itd.....)

Z tego co mi wiadomo w miejsce kata/tłumika pierwszego jednak jakiś przelotowy tłumik ( sportow hehe) ma być :idea: , bo spaliny mają za duże rozprężenie zaraz za silnikiem czy coś... ( :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja za to kupiłem dedykowany wydech do E34 520i,ale jak przyszedł okazało się że to wcale nie jest do piątki. Ponoć jeździł w 325 tylko nie wiem czy E30 czy E36. Jest za wielki. Może ktoś szuka do trójki wydechu? SUPERSPRINT,dla niewtajemniczonych ta firma robi wydechy max.podnoszące moc przy min.hałasie. <bmw> <bmw> <bmw>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Od smażę stary topic , tylni tlumik cos chalasuje mi przy specyficznych obrotach a poza tym nie bede ukrywal chcialbym miec troche lepszy wydech pod wzgledem dzwieku bo nie oszukujmy sie mocy raczej zaden mi nie da i oprocz tych eisenmanow i supersprintow po 600oero nic nie moge znaleźć ,

Na allegro jedyne co jakotako wyglada to to... co o tym myslicie

http://moto.allegro.pl/item252477241_super_tlumik_od_ab_tuning_2x80u_super_pomruk_gls_.html

Glownie chodzi i aby koncowki byly rurkami nie jakies balony kwadraty czy prostokaty...

wiem ze za 300zl na allegro sa standardowe nowe wydechy do isa z nawet fajnymi wypolerowanymi koncowkami ale sa za ciche i nie po to zmieniam aby miec seryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle,dają gwarancję na 2latka,też nieźle,jak jeszcze bedzie fajnie chodził to fajnie. Szkoda tylko,że to uniwersalny tłumik,nie wiadomo jak wpłynie na prace silnika,ale za wiele nie zmieni. Napisz może do kogoś kto kupił na ich aukcji taki lub podobny tłumik i zapytaj czy jest zadowolony,jak głośno buczy itd. bmw_beer

P.S. Wrzuce tu jeszcze link do ciekawego artykułu,nie tylko dlatego,że mam założony tłumik końcowy przelotowy SUPERSPRINTA,ale dlatego,że jest tam pare mądrych rzeczy napisanych.

http://www.bmwm.beep.pl/tuning/wyd.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...