Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z szybą w coupe.


TO///M3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiego czasu posiadam duży problem z szybą. Gdy opuszczam sobie na prace centymetrów w dół jest wszystko ok, jeżeli natomiast chce do góry podnieść przyciskiem "do góry" to szyba idzie w dół, a nastepnie trzeba po 20 razy lub wiecej naciskać aby cudem do góry poszła. Wczoraj totalnie sie zablokowała, próbowałem ponad 50 raz do góry ale nic z tego, za każdym nacisnieciem słychać impuls w mechaniźmie. Udało sie jednak podnieść Ją, rozebrałem boczek i siła próbowałem unieść do góry ale wyszła tylko kilka centów, mechanizm troche wariował ale w koncu zebrał sie żeby podnieść szybe. Jakie macie pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno nic nie rob sila,jak masz boczek zdjety to zajrzyj najpierw do wiazki na zgieciu dwi moze kable polamane,czesta przypadlosc. jezeli wszystko tam to obejrzyj dokladnie prowadnice szyby,czyli wszystkie ruchome sprawy bo jezeli slyszysz impuls a szyba nie idzie mozliwe ze ktoras blokuje dlatego szyba schodzi a z wejsciem juz jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sprawdź czy szyba nie "złapała" jakiejś uszczelki nie z tej strony co trzeba bo to też częsta przypadłość

Nie złapała uczelki tnz. ? No powiem wam w weekend zabiore się za to, bo w tygodniu jak mi kleknie szyba to dramat bedzie, poki co nie otwieram. Możliwe , że to wina podnośnika ? Dziwne , że Ja na góre a ona na doł....Kable są ok, nie widze tam żadnej przerwy, prowadnice wygladają ok, ślizgów nie patrzyłem ale rowno i gładko sie opuszcza i podnosi. Bardzo dziwne, próbowałem wcześniej przyciskiem w prawej szyby podmieniłem, ale to samo. Czary Mary.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na slizgi,albo przyjzyj sie dokladniej prowadnicy,spojrz dokladnie czyli szybe spusc do polowy popatrz,poruszaj nia. cos stawia opor silniczkowi przy podnoszeniu wiec on ma za zadanie odreagowac szyba w dol.cos na zasadzie bezpiecznika,czyli jak masz wszystko sprawne i wlaczysz zamykanie szyby i podlozysz reke to ci szyba odbija w dol przy wyczuciu oporu. po twoim opisie wlasnie wnioskuje,ze cos powoduje taki opor przy zamiarze jej zamkniecia i wychodza czary mary.a prawda taka ze jezeli nie wykryjesz sam,to lepiej sie udaj do kogos znajomego ktory dobrze ci ogarnie to.bo wiekszosc mechanikow odrazu doradza wymienic komplet wszystkiego i najlepiej na nowe zeby sie nie bawic w zgadywanke.daj znac jak tobie poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złapała uczelki tnz. ?

Kilka razy spotkałem się z sytuacją w której szyba w prowadnicy nie weszła w rowek uszczelki tylko poza nią i do pewnej wysokości uszczelka się poddaje ale im wyżej tym opór większy i szyba się zatrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...