Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


tuleja przednia pytanie


Piotrek20Tg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem tuleje centryczne pełne oryginał BMW i oddałem do przeprasowania dziś wziąłem auto na kanał żeby przed zima posprawdzać co nieco i według mnie to one są źle wprasowane ponieważ znaczniki się nie pokrywają na obudowie tzw łożysku są dwa znaczniki w poziome z lewej i prawej a na tulei z góry i z dołu a powinny się pokrywać według mnie i teraz pytanie bo nie umie dołączyć załącznika z fotką wyskakuje jakiś błąd czy to może tak zostać czy muszę to dać przeprasować czyli muszę kupić nowe bo raczej przeprasować te same będzie ciężko z góry dziękuje za odp

Edytowane przez Piotrek20Tg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie masz pełne tuleje z M3, łatwo ich nie rozwalisz, nic się nie dzieje z autem to olej to. W mojej ocenie może to troche inaczej pracować, masz otwory w płaszczyźnie pionowej, gdzie w zwykłej tulei znajduje się lita guma. Czyli końcówka wahacza lata sobie prawo lewo, u ciebie góra dół z tym, że jakoś minimalnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma racje. Te otwory są po to, żeby tuleja mogła trochę pracować na boki. W tej pozycji w której Ci gość wprasował jest sztywniejsza więc pewnie dłużej wytrzyma. Nie wiem jak to się ma do komfortu jazdy? Zauważyłeś jakąś różnicę, poza tym że auto lepiej się prowadzi?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pod względem jazdy raczej bez zmian ciężko coś odczuć ponieważ stare tuleje standardowe były uszkodzone tylko się zastanawiam jak pracuje ten wahacz w czasie jazdy ruszania lub hamowania przy obecnym montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w takiej pozycji montażu wytrzymują jeszcze dłużej

Zwykła tuleja wytrzymuje z 10 lat a ta pełna to już w ogóle nie do zajechania, a mechanik twierdzi że specjalnie to zrobił dla trwałości, ja bym gościa unikał. Następnym razem niech też sworznie na wahaczach pozamienia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zostaw to szkoda czasu i pieniędzy na wyprasowanie tego. Niema ręcznego wyciskacza do tego, tylko na prasie hydraulicznej możesz to profesjonalnie wycisnąć i nie uszkodzić ale trzeba dobrać dobą podkładkę. Jest patent na lewarek samochodowy, ale raczej służy on do wciskania.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...