Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E46 Coupe co i jak za ile...


Kaczmar_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ postanowiłem sprzedać swoje e30 touring w niedalekim czasie, powoli przymierzam się do zakupu e46 coupe.

I tu moje pytania do Was, którzy siedzicie w temacie nowszych aut, w temacie e46 coupe, na co zwracać uwagę przy zakupie? jaki motor i wyposażenie?

Auto może być z LPG, diesel? raczej nie...

Czy silnik m42b20 jest coś wart?

Nigdy nie miałem nowszej bmki niż e36 a e46 coupe zawsze mi się podobało :D

A może gdzieś ktoś z waszych znajomych ma coś ciekawego na sprzedaż?

budżet powiedzmy do 20K ale to max! Jak będzie coś za 16, 15, 14, wartego uwagi to też może być w końcu cena nie zawsze jest adekwatna do stanu...

Jak coś ciekawego znajdziecie to chętnie wysłucham jakiś uwag :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to szukaj silnikow R6 z wieksza moca. Od 2.5l do 3.0l. Bo 2.0 R6 moze to nie jakis zółw (bo nie kazdy lubi zapierniczac) Ale pewnie mocy bedzie brakowac i spalanie takie jak w silnikach większych. Masz silniki M52 i M54. Te drugie nowsze konstrukcyjnie i maja podatnosc na picie oleju, ale nie oznacza to, ze litrami pije. Co nie znaczy, ze nie ma takich co sa w swietnym stanie.

A co do M42b20 sie nie wypowiem bo nie wiem.

Niech wypowie sie tez ktos bardziej obyty z tymi silnikami. Pewnie zna bolaczki tych aut. I jesli napisalem cos nie tak, to niech mnie poprawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat rzeka :wink: moim zdaniem jak masz taką kasę to najbardziej optymalny m54b25 koszty i jazda , m54b30 fajnie lata ale słupek drogi w razie czego , w polsce bym nie szukał tylko wycieczka do niemiec lub jak fura dla siebie to brałbym anglika przekładka prosta instalacje elektr. mozna kupić i nie kombinować a za tą kase można mieć naprawdę sztukę na grubym wypasie i zostanie na lpg ale wiadomo co kto lubi :D , silniki m52b20tu , m42 i m43 bez sensu będą cie łepki golfem 3 ganiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi ;)

co możecie powiedzieć o tej sztuce?

BMW 320 Ci NAVI 16:9 SKÓRA *Lift* Alu *Coupe* (4985131718) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

albo tej?

BMW E46 325I (4986213604) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Edytowane przez Kaczmar_e30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęć to jak wróżenie z fusów mozna nie potrzebnie auto oczernić zalezy jak sie foto zrobi , lifcik ma silnik porazka :drool: wadliwy i sprzedaje bez alu wiec dolicz koła opłaty i jeszcze wiadomo cos na wstepie trzeba to suma sie uzbiera i bedzie coupe z gównianym silnikiem , a przed liftem srebrna ma inne listwy na drzwiach a inne na desce wiec pewnie zmieniał srodek a poza tym bez oka i droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre coupe z " traktorem " 3.0 też kosztuje i ciężko je znaleźć na rodzimym rynku, no a chyba nie namawiasz kolegi na dieselka 2.0 do coupety ? :4:
no chyba kolego nigdy nie jeździłeś takową np. po programie, 2.5Ci to może tylko czarne bąki oglądać :4:, jedyne co to dźwięk silnika na wolnych obrotach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem i jakoś nie dostrzegam sensu po jaki cytowałeś moją wypowiedź, skoro poruszasz de facto zupełnie odmienne kwestie, oczywiście że po modyfikacjach silnik ten może objechać i 330 itd., pytanie czy to ma sens ? Dźwięku 6 cylindrowca zwłaszcza w benzynie i tak to nie zastąpi i nie po to powstał taki silnik aby wyciskać z niego siódme poty i potrajać wartość auta tymi modyfikacjami, ale wiadomo jest to temat rzeka i każdy ma swoje zdanie - w każdym razie ja tej jednostki na pewno nie krytykuje, a mój post miał być na w pół ironiczny, stąd też ta emotikona, w końcu wszyscy wiemy jak to z silnikami i autami, zazwyczaj ma się jedno, a chciałoby się zupełnie co innego:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...