Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Dobrze ilustrowana wymiana uszczelnień pojedynczego vanosa.


streetracer!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem super stronkę a więc się dzielę :)

Installation manual 6-cylinder Single Vanos | Vanos BMW Repair kit Disa BMW Repair kit Repair kits for car

Mam też pytanko do tych, którzy znają j. angielski, czy jest możliwość przetłumaczenia (tutaj) całej operacji na język polski? Zdjęcia i częściowa znajomość j. ang. powodują, że większość jest jasna, ale jednak nie do końca. Dziękuję i pozdrawiam :bmwsexemofg3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja co podałeś jest do wszystkich modeli Bmw z silnikami z oznaczeniem m52 to na 100%.

Jeśli chodzi o vanos to trzeba zablokować rozrząd robiłem z kumplem mechanikiem u siebie.Jeśli chodzi o tą twardą uszczelkę "kwadratową" to przed założeniem musisz moczyć w gorącej wodzie bo inaczej jej nie założysz na swoje miejsce,mimo moczenia i tak ciężko :)Bo tej gumowej okragłej nie musisz moczyć wchodzi bezproblemu.Najważniejsze aby się nie przekręciła uszczelka przy zakładaniu czy upychaniu na miejsce.Przyda się komplet uszczelek pokrywy zaworów,uszczelki vanosa(pojedynczy) dwie uszczelki,(podwójny)cztery,oraz uszczelka pokrywy vanosa.Przy wkładaniu tej części"koła" z założonymi uszczelkami w obudowę trzeba grubo posmarować olejem bo wchodzi bardzo ciężko i ciasno...

Obcykany mechanik znający się na rozrządach w Bmw ogarnie to bez specjalnych fabrycznych blokad.

Jeszcze przypomniałem sobie,że ta kwadratowa uszczelka ma być z materiału ( viton ) bo wcześniejsze były z czegoś innego i krótko wytrzymywały.

Tyle wiem,pamiętam - tyle mogę pomóc happy_bmw

Edytowane przez Georgii
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...