Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zestaw awaryjny na dalekie wyjazdy


Georgii

Rekomendowane odpowiedzi

Warto przed wyjzadem na wakacje czy w daleką podróż zakupić taki preparat do opon: SLIME: Uszczelniacz opon samoch. 473 ml PROMOCJA! (5018341462) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ok 40zł do tego jeszcze tylko klucz do wykręcenia zaworka z wentyla można kupić coś takiego Klucz zestaw do naprawy wentyli dętek (5008857872) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ok 10zł ale warto poszukać takiego w formie śrubokręta,bo poręczniejszy.Warto mieć też mały kompresorek,który napompuje oponę po wlaniu do niej preparatu i wkręceniu spowrotem zaworka.Komresorek 20zł MINI KOMPRESOR SPRĘŻARKA POMPKA SAMOCHODOWA 12V (4979916075) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ten uszczelniacz nie działa tak jak inne syfy na stacjach paliw czy marketach po których aplikacji opona idzie na śmietnik...Ten specyfik zmywa się wodą po przyjeździe do wulkanizatora,naprawia się oponę łatką i śmiga na niej dalej :) Producent SLIME zaleca nie przekraczać 100km/h i nie jechać dłużej jak 800km ale myślę,że to wystarczy aby spokojnie dojechać do celu lub wulkanizacji na drugim końcu Polski bmw_1

Jest jedna wada...producent nie zaleca naprawy przebić bocznych.

Podsumowanie za nie całe 100zł można się zabezpieczyć od zmiany koła jak np.zapiecze się śruba,a klucz jaki daje się do auta nie ma szans z taką śrubą.Lub możemy zaoszczędzić nerwów jak jedziemy załadowanym autem,a bagażnik ledowo się zamknął :) Wystarczy pomyśleć sobie ile zabawy jest z wyjęciem zapasówki...

Myślę,że warto mieć na pokładzie uszczelniacz SLIME,kompresor i kluczyk do zaworków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak ktos jeszcze ma lpg tam gdzie zapas i musi wozic dojazdówkę w bagolu, to jeszcze mniej miejsca ma. A taki zestawik kompresorek itp. to byloby wielkosci gasnicy :)

Fajny zestawik, ale bałbym sie jezdzic bez dojazdówki ze wzgledu na przebicie boczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Nas na normalnych drogach utwardzonych przebił oponę z boku...

Jedynie co może spotkać oponę z boku to rozdarcie po wjechaniu w dużą dziurę,a opona i tak do wywalenia.

Na dojazdówce ori Bmw można jechać max 80km/h po zastosowaniu specyfiku 100km/h.

Wszystkkie dziury jakie miałem były od strony bieżnika więc warto happy_bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto z Nas na normalnych drogach utwardzonych przebił oponę z boku...

Jedynie co może spotkać oponę z boku to rozdarcie po wjechaniu w dużą dziurę,a opona i tak do wywalenia.

Na dojazdówce ori Bmw można jechać max 80km/h po zastosowaniu specyfiku 100km/h.

Wszystkkie dziury jakie miałem były od strony bieżnika więc warto happy_bmw

Mi ostatnio się rozdarła od wewnętrznej strony :4: ale była już lekko przetarta więc to pewnie dlatego, a co do tematu to wczoraj złapałem gwoździa, ile bym dał żeby mieć wtedy ten specyfik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sobie wozić jako dodatek, ale nie zamiast koła zapasowego, różne wypadki się zdarzają, wyobraź sobie że niedziele 100km od domu strzela ci opona i co wtedy? laweta

Ja wożę to zamiast koła nawet na mazury:4:choć z pełną świadomością że wszystko może się zdarzyć,ale jak to ja-będę się martwił jak coś się stanielolol.Co do lawety to nie kracz Grzesiu nie kracz bo jak wiesz przerabiałem to na własnej skórze chociaż z innego powodu:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona raczej sama się nie rozdarła z boku...Zazwyczaj wjechanie w dziurę lub na krawężnik zabija bok opony :)

Moja rozdarła się prawie sama na boku...tzn. lekko jej pomogłem nieopatrznie przycierając o krawężnik i guma do wyrzucenia! :4:

A tak na poważnie to specyfik bardzo przydatny, szczególnie jak np. zgubi się adapter do śrub i nie ma jak odkręcić koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona sama z boku nie pęka...Jeśli tak się stało to albo waliło się w krawężnik przy parkowaniu,podjazdy pod krawężnik,ew. dobra dziura w drodze :) I ma tu także znaczenie wiek opony...

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...