Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zgubiona umowa kupna-sprzedazy


Kandyn

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, w pazdzierniku sprzedałem fiata punto jakiemus handlarzowi z Jarocina (mowil, ze handluje i autko pojdzie do zyda od razu) Spisalismy umowe, pojechalem do ubezpieczalni, wbili mi pieczatke na umowie, i chyba skanowali ją. (skanują ?? bo nie pamietam dokladnie). No i zanim pojechalem do WK, umowe wcieło... Szukałem i nie ma jej.

1) ile czasu sie ma na zgloszenie do WK i czy jest kara jakas?

2) czy dostane skan w ubezpieczalni?

3) Co byscie poradzili zrobic?

Najgorze, ze to auto na babke bylo i ona sie przekreci jak trzeba bedzie jechac na drugi koniec Polski na sprawe bo ona widnieje jako wlasciciel.

Danych handlarza nie pamietam bo sms itp. skasowalem 3 dni przed tym jak przypomnialem sobie o WKlolol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie musisz zgłaszać do Wydziału że sprzedałeś auto. Za to kupujący ma obowiązek rejestracji pojazdu w 14 dni po zakupie. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi ale jestem pewien na 90% :lol:

Edytowane przez Sajmonowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze w wydziale komunikacji lezały wnioski o zbyciu pojazdu. Lepiej wole sie dowiedziec dokladnie bo za jakis czas przyjdzie do placenia kasa z odestkami ja kto w PL bywa...

Moze cos uda sie wskorac w ubezpieczalni. Moze dadza ksero jakies potwierdzajace sprzedaz auta i z tym pojde do WK...

Tak jest jak człowiek nie załatwi takich spraw od reki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalnie mam z głowy bo tam byłem od razu po sprzedaniu auta. Ale nie dotarłem do WK bo umowe wcieło. I teraz nie wiem skad wziac kopie umowy. Chyba, ze ubezpieczalnie da mi namiary na tego handlarza i cos z nim bede musiał zakombinowac. Albo ubezpieczalnia wystawi kopie.

A w WK napisze jakis wniosek, ze byłem za granica i dlateog nie zglosilem, ze auto zostało sprzedane. Bo niby ma sie na to 30 dni i jest na to paragraf... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne... u nas nie zgłosisz w ubezpieczalni że sprzedałeś bez pieczątki z wydziału... więc wydział jest pierwszy w potem ubezpieczalnia ... tak przynajmniej u nas to funkcjonuje

No właśnie,u nas jest tak samo.Trochę mnie zdziwiło że ci ubezpieczalnia przyjęła bez pieczątki z WK.W ubezpieczalni powinni mieć ksero a przynajmniej skan umowy to może ci wydrukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubezpieczalni bylem w Trzebnicy, a do WK musze isc do Olesnicy. Nie wiem jaka jest kolejnosc, ale poszedlem do ubezpieczalni z umowa, oni wzieli wbili i mi oddali. :) Widoczne sie da skoro oni to zrobili :) Jutro bede w Olesnicy, to sie dowiem w WK co mam zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź ksero z ubezpieczalni i napisz pismo w WK, że zgubiłeś umowę. Ja prawie wogóle nie przerejestrowuję aut tylko US od razu załatwiam i OC na siebie. Następny durny przepis żeby kasę ciągnąć. Niby jest obowiązek przerejestrowania ale przy kontroli zawsze OC najważniejsze. Zresztą ja nigdy dowodu nie pokazuję wolę 50zł zapłacić niż się bujać na drugi koniec PL. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...