Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Postępowanie Rejestracyjne sprowadzonego samochodu 2015 .


hall

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wygląda aktualnie rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy.

Jakie procedury krok po kroku należy wykonać , czy opłata recyklingowa nie jest już naliczana ?.

Od czego najlepiej zacząć by miało to ręce i nogi ? .

Wymagane dokumenty Brief , ubezpieczenie , przegląd zrobiony w Polsce ?.

Pozdrawiam

Edytowane przez hall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem w 2013r, i rejestrowalem na tate i na mnie jako wspolwlasciciel to bylo tyle latania i wypełniania (zawsze jakies błedy robiłem), ze przy tym aucie co teraz kupilem to dałem kolesiowi kase i mi opłacił wszystko itp. Chyba,żę autko bedzie na Ciebie to mniej papierków w skarbówce bo nie musisz wypełniac druku PCC3-A itp.

Ogólnie to trzeba przetłumaczyc papiery u tłumacza przysiegłego

- oplacic w urzedzie skarbowym (wyciagaja Ci kwote z ksiazczki)

- opłacic akcyze we Wrocławiu na karmelkowej (ja tam opłacałem) do 2 litrów chyba 4%, a pow. to 19% (procenty zaokraglane bo nie pamietam dokladnie)

- opłacic recykling (500zl)

- wykupić próbne czerwone tablice abyś mogł pojechac na przegląd (ok. 80zł)

- polisa OC

- na koniec idziesz ze wszystkim do Wydziału komunikacji i tam rejestrujesz autko. Oddajesz próbne blachy i dostajesz takie jak powinny byc. Dostajesz tez miekki dowod.

Briefy Ci zabiorą. Weż od razu zrób kilka kopii brifów, umowy itp. Bo wiem, że na 100% na karmelkowej wołaja o kopie i ja latałem naszybko i szukałem ksera itp.

To są chyba tylko te sprawy, ale kolejnosc jest pewnie inna, ale nie napisze Ci bo nie pamietam. Na pewno tłumacz był pierwszy.

Zadzwoń/pójdź do WK, oni powiedzą co trzeba zrobic po kolei :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zgodnie z powyższym, chociaż ja tez wczesniejsza bunie rejestrowalem na ojca jako wspolwlasciciela i nie było jakos mega dużo wiecej papierologii, jedynie trzeba sie wyposażyć u kilka upowaznien jeśli chcesz sam z tym biegać, bez wspolwlasciciela :) Opłata recyklingowa ma być zniesiona od lipca br. W końcu, bo jak powszechnie wiadomo była naliczania nielegalnie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oplacic w urzedzie skarbowym (wyciagaja Ci kwote z ksiazczki)

czegoś takiego nie ma już dawno, od nowego roku nie ma podatku, a wcześniej płaciło się podatek zwany zwolnieniem z podatku i on był stały 160zł, więc nie wiem o jakich książeczkach mowa.

Po kolei najlepiej najpierw załatwić urząd celny deklarację ściągniesz z ich strony i możesz wysłać pocztą, później jak wszystko jest ok wypełnione to deklarację drukujesz sobie sam zes strony UC.

W tym czasie załatwiasz tłumaczenia i przegląd w razie potrzeby (przegląd jest honorowany tylko w przypadku jak nie minęło ponad 12 miesięcy od daty ostatniego przeglądu za granicą)

Możesz wystąpić o warunkową rejestrację pojazdu i możesz auto zarejestrować od ręki, a wszystkie wymagane dokumenty dostarczasz w innym terminie. jednak trochę więcej załatwiania.

Opłatę recyklinogową musisz opłacić najpóźniej w dniu rejestracji (bez potwierdzenia wpłaty nie zarejestrują auta) ubezpieczenie też w dniu rejestracji.

Jak nie masz na to czasu to mam we wrocławiu osobę, której płacisz 250zł (plus wszystkie inne koszty) i ona wszystko załatwia za Ciebie. Podpisujesz jej tylko upoważnienie i na drugi dzień on przynosi Ci tablice do domu. Zaoszczędzisz sporo czasu wypełniania dokumentów i stania w kolejkach.

P.S.

Jak ma być współwłaściciel to musi on być wpisany w umowie i późnej w deklaracjach do UC i US

Jak masz jakieś pytania to pisz chętnie pomogę

Edytowane przez Pakos
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego hall najlepiej pomoże agencja celna obliczą wszystko i wszystkie druczki naszykują itp. Po znajomości płaciłem 50zł i miałem wszystko z bani.Tylko wizyta w skarbówce i potem już rejestracja :)

Popytaj kogoś u siebie może ma kogoś znajomego w takiej agencji zrobią papierkową robotę i obliczą opłaty.A Ty tylko opłacisz co trzeba,skarbówka i rejestracja happy_bmw

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc , aktualnie zatrzymałem się na urzędzie celnym 2h mi to zeszło , oraz opłata recyklingowa.

Rozumiem że teraz po opłaceniu akcyzy i otrzymania dokumentu potwierdzającego wpłatę kierować się do urzędu miejskiego aby otrzymać próbne tablice i z tym na przegląd ? , czy istniej możliwość pominięcia próbnych tablic jak to wygląda panowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z usług takich "załatwiaczy" i bardzo polecam a 200 zł w porównaniu z całą papierologią i jeżdżeniem, braniem wolnego to się nawet nie opłaca samemu z tym biegać.

Ja zrezygnowałem z tablic - załatwili mi wszystko a ja już sobie na przegląd pojechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś takiego nie ma już dawno, od nowego roku nie ma podatku, a wcześniej płaciło się podatek zwany zwolnieniem z podatku i on był stały 160zł, więc nie wiem o jakich książeczkach mowa.

Nie wiem jak to sie fachowo nazywa, ale poszedłem z umową do US i on patrzył na kwote z umowy, i otworzyl ksiazeczke, znalazł mój model auta i wyciagnal srednia cene z ksiazki i umowy i obliczył i le mam zapłacic.

A co do opłat, to lepiej dac 200zł i czekac na gotowe bo z tej POlsce są takie przepisy i kolejki, że lepiej zostac nanadgodzinach w pracy i odrobic te 200zł. Bo paliwo, czas itp wyjdzie wiecej. Chyba, że jestes z Wrocławia i bedziesz woził sie PKS-em :) Ci co robią te opłaty to maja wtyki i moment załatwią wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado,rejestrowales w 2013?troche sie zmienilo od tamtej pory, "co bylo,a nie jest,nie ...."

Jak masz tablice de to:

-OC na miesiac

-przeglad

Juz mozesz latac,teraz

-urzad celny

-wydzial komunikacji,dostajesz "normalne" tablice i miekki dowod na 14 dni i tyle

Jak nie masz tablic

-wk i czerwone

-przeglad

-oc

-wk

Pozdro

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado,rejestrowales w 2013?troche sie zmienilo od tamtej pory, "co bylo,a nie jest,nie ...."

Jak masz tablice de to:

-OC na miesiac

-przeglad

Juz mozesz latac,teraz

-urzad celny

-wydzial komunikacji,dostajesz "normalne" tablice i miekki dowod na 14 dni i tyle

Jak nie masz tablic

-wk i czerwone

-przeglad

-oc

-wk

Rok to jednak duzo czasu :) ALe dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie blachy niemieckie ale bez naklejek tz dorabiane .

Do przeglądu mogą być.

Jestem właśnie na ostatnim etapie rejestrowania auta(zaraz idę po blachy bo mam czerwone).We wtorek byłem w Urzędzie Celnym w Polkowicach,tam gościu za 30zł robi wszystkie papiery,w tym czasie babka za 100zł robi tłumaczenia.W środę pobrałem i wydrukowałem zaświadczenie o opłaconej akcyzie,pobrałem czerwone blachy,zrobiłem przegląd.Dzisiaj idę po białe blachy i ubezpieczam.Skarbówki już nie ma dla aut sprowadzonychkuog

Edytowane przez długi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie blachy niemieckie ale bez naklejek tz dorabiane .

Kumpel w tym roku rejestrował dwa auta,tez takie blachy mial. Tlumaczenia zalatwil po pracy(przeglad i WK tez) tylko na celny bral wolne,tak ze zadni zalatwiacze nie sa potrzebni.Normalne tablice dostal odrazu tylko z miekkim dowodem i tyle ;)

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tablice de to:

-OC na miesiac

aby auto było dopuszczone do ruchu musi mieć ważne badania techniczne, dowód rejestracyjny i ubezpieczenie a w tym wypadku auta sprowadzane z de dowodu nie mają, więc gwarantuję, że poruszając się samochodem wymeldowanym w de a nie zarejestrowanym w kraju jest 500zł mandatu i laweta. Jedyna opcja to wykupienie tablic czasowych "czerwonych" innej opcji poruszania się po kraju nie ma. Trochę ludzi już takich mandatów popłaciło.

Pisałem już wcześniej, że można uzyskać tablice pl właściwie w dniu kupna samochodu, wystarczy wnieść wniosek o warunkową rejestrację samochodu i dostaje się dowód czasowy i docelowe tablice i jest 14 dni na dostarczenie reszty dokumentów czyli tłumaczeń dokumentów z UC itd. wklejam wzór takiego wniosku

attachment.php?attachmentid=34077&stc=1

Edytowane przez Pakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...