Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


System wczesnego ostrzegania przed nieoznakowanym radiowozem - Ankieta


Livin

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł

Mała ankieta czy bylibyście zainteresowani kupnem system wczesnego ostrzegania przed nieoznakowanym radiowozem jeśli by powstał?

System identyfikowałby nieoznakowany radiowóz i informował kierowce wystarczająco szybko aby można było skorygować prędkość pojazdu.

Plus inne funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak Janosik. Nie był by to żadnego rodzaju antyradar. Urządzenie działało by czysto informacyjnie wskazując pojawienie się pojazdu nieoznakowanego. Nie informowało by o fotoradarach ani o "suszarkach". Nie będzie żadnego rodzaju zakłócaczem. System po prostu będzie informował, że z przodu albo z tyłu pojazdu znajduje się nieoznakowany radiowóz. Od kierowcy będzie zależało czy dostosuje się do przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że to cały system (urządzenie) a nie tylko aplikacja. Posiadać będzie dodatkowe funkcje pomocne przy użytkowaniu pojazdu. Janosik wymaga połączenia z internetem i smartfona. Moje urządzenie będzie wymagać tylko zasilania.

Nie będzie miało mapy fotoradarów. Do tego jest masa innych urządzeń aplikacji. Ma tylko informować o nieoznakowanym radiowozie w pobliżu pojazdu. Będzie działać normalnie w ruchu w dzień i w nocy. Nie wiem jak przy zmiennych warunkach atmosferyczny ale to nie problem na teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ze to zupelnie inne urzadzenie to nie Pl albo nie doczytalem.. Myslalem ze to bedzie apka na smartphone'a. Nie jestem marketingowcem ale wole miec cos za darmo co dziala i jest powszechnie stosowane, niz kupowac kolejne urzadzenie na szybe

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest jakaś aplikacja która wykrywa nieoznakowane radiowozy to sam ją ściągnę :) z tego co wiem nie ma i raczej samą aplikacją nie rozwiążesz tego problemu. A mieć możliwość zareagować na nieoznakowany radiowóz zwróci się już przy pierwszym razie. Wykrywanie fal z fotoradarów jest nielegalne. Moje urządzenie będzie legalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o zasadzie działania, w jaki sposób ma to wykryć nieoznakowany radiowóz? Bez tego niczym nie przekonujesz do tego urządzenia, ale gdyby to zadziałało i nie naruszało naszego prawa to byłby to udany produkt

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, ale nie lepiej poprostu nie przekraczać prędkości? Czy w tym kraju każdy musi kombinować i wymyślac ******ły tego typu? Masz ograniczenie na wiosce do 40km/h to jedz 50 i miej spokój! Zamontujesz jakis badziew będziesz latał 100km/h w terenie zabudowanym, potem dzieciak z podwórka wyleci po piłkę na jezdnie (to tylko dziecko i nie mysli jak dorosły), zabijesz łepka i potem co...? Pomyśl że to może byc ktoś z twoich bliskich, znajomych. Czy w tym kraju wszyscy uważają że są mądrzejsi od kogos kto te znaki poustawiał? Dlaczego w Skandynawii ludzie lepszymi i szybszymi autami po lepszych drogach potrafią jechać bezpiecznie, a u nas buractwo do kwadratu. Jak by ludzie jeździli "mądrze" to może nawet ktoś by popodnosił w niektórych miejscach limity predkości, ale pozwól polakowi w jedny miejscu jechać szybciej to będzie wszędzie próbował.

Może chcesz sobie dorobić na jakimś ciekawym pomyśle, ale zastanów się ile ludzi przez to może zginąć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście do problemu. To tak samo jak powstał yanosik i masa innych antyradarów to śmiertelność na drodze wzrosła do kwadratu. Przenieśmy się do takich niemców gdzie większość autostrad nie posiada ograniczenia prędkości. Wręcz udowodnione, że przy większych prędkościach na autostradach jest o wiele mniej wypadków. Jeśli mówimy o terenie zabudowanym to sytuacja jest zgoła inna. Stoją fotoradary są kamery więc bardzo szybko można wyłapać wariata. Poza tym nie możesz tak generalizować jak ktoś zapie*dala to będzie zapie*dalał niezależnie od tego czy wspomaga się czymkolwiek. Kreujesz swoją opinie na podstawie kilku/kilkunastu kierowców. Druga sprawa poczytaj w internecie porozmawiaj w szpitalu z lekarzami z ostrego dyżury i zapytaj kto powoduje najwięcej wypadków z udziałem pieszego/rowerzysty. Zdziwisz się bo większość takich wypadków powodują osoby z wieloletnim stażem, dziadkowie, starsze kobiety i młodzi kierowcy. Ułamek procenta to wypadki spowodowane przez wariatów którzy zapie*dalają.

Przykład: Kto Najczęściej Powoduje Wypadki Drogowe

Edytowane przez Livin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą, ale najczęstsza przyczyna to brawura i nadmierna prędkość, bez względu na teren zabudowany czy nie. Podałem tylko jeden przykład niebezpiecznego zachowania. Wiem i czytalem te statystyki, nawet z ciekawości kiedyś sprawdzałem jakie są "najbezpieczniejsze godziny podróży". Jak dla mnie to nieoznakowanych radiowozów powinno byc więcej niż tych oznakowanych, trochę jeżdżę po naszych drogach i tylko jedno stwierdzenie mi się na usta ciśnie - Dziki zachód, zero kultury.

Nie neguję twojego pomysłu na to urządzenie, pewnie się znajdą osoby na to chętne, jak dla mnie nie kupił bym tego bo mi się to po prostu by nie przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...