Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Swap silnika z 1.9 na 2.5


matiswidnica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nie wiem czy w dobrym dziale jak źle to proszę o przeniesienie :)

Mianowicie mam w swojej e46. 43tu o pojemności 1.9 i brakuje mi mocy. Szukałem w internecie trochę na ten temat bo mi nic nie wiadomo lecz były tylko same posty z 2008 roku a mianowicie jaki jest koszt zeswapowania 2.5 do budy po 1.9 i co musiał bym wymienić i ile suma sumarum by to wszytko wyszło. Dzięki za każdą odpowiedz

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta angoli pełno więc taki kompletny silnik max 2tyś polecam ci m52 2.5 czyli oznaczenie 323 w e46 ma 170koni i w e46 naprawde lata bardzo dobrze i jest ciut tanszy od m54 i mniej roboty bo nie trzeba zmienić pedału gazu na elektryczny tylko linke gazu trzeba zmienic , co do samego silnika to filtr powietrza lub stożek , zbiorniczek chłodnicy z dodatkowym wyjsciem na wode , elektryka to tylko podpiecie kostek przy kompie i nic więcej (chyba ze miałes tempomat to trzeba kabelek do kompa podpiąć bo w m43 jest osobny moduł , most można zostawić kwestia upodobań i oczywiście wydech tez kompletny , przy ogarniętym mechaniku i jak niema złośliwych zapieczonych śrub kwestia swapu to jeden dzień :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ci m52 2.5 czyli oznaczenie 323 w e46 ma 170koni i w e46 naprawde lata bardzo dobrze i jest ciut tanszy od m54 i mniej roboty bo nie trzeba zmienić pedału gazu na elektryczny tylko linke gazu trzeba zmienic

Przecież w e46 były silniki m52tu, a tam podobnie jak w m54 jest elektroniczny pedału gazu. Jesli na lince to tylko silniki przed 09.98 czyli na pojedynczym vanosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm pomyślę pomyślę :D

Czyli przy silniku 2.5 nie musze zmieniać tarcz hamulcowych na większe?

Kolega vegito pytał się ogarnietego mechanika to powiedział mu ze za wymianę silnika 3000zl wiec teraz by wychodziło ponad 5.500

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega vegito pytał się ogarnietego mechanika to powiedział mu ze za wymianę silnika 3000zl
chyba ogarnięty ale wyciąganiu kasy :4: , swój silnik sprzedaż spokojnie za 1000zł bo one często padają , tu masz link do silnika Silnik Bmw e46 323 Namysłów ? OLX.pl (dawniej Tablica.pl) , jak byś szukał silnika to tylko z e46 bo w e39 były inne łapy miska olejowa smok wiązka silnika bo komp jest w innym miejscu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...