Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Brak dzwięku gdy radio się zagrzeje Eonon D5124F Bmw e39


pawel83

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm

Mam problem ze swoja stacją multimedialną Eonon D5124F | Car DVD | Specific Car DVD | Car DVD for BMW E39 1996-2003 / E53 2000-2007

mianowicie chodzi o to że radio gra wszystko pięknie do momentu gdy się nie nagrzeje czyli im bardziej ciepło w srodku id upałów tym krócej radio gra zanika dzwięk w głośnikach , po wyłączeniu radia i ostygnieciu znów gra normalnie , zmierzyłem temperature na radiatorze z tyłu radia i dzwięk zanika przy temperaturze 43 stopnie zaś po schodzeniu powietrzem sprężonym do 37 stopni zaczeło grać do momentu osiagnięcia znów 43 stopni... Czy to jest jakies zabezpieczenie przed przegrzaniem czy coś ? Trochę to dziwne bo nigdy z żadnym radiem tak się nie działo , czy ktos ma jakiś pomysł? Dodam jeszcze że specyfikacja producenta radia to zakres temperatury pracy od -20 do 70 stopni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak tylko zastanawiam się czy ten model poprostu tak nie ma ale 43 stopnie na radiatorze to w sumie nie tak dużo no chyba że sama końcówka osiąga te 70 stopni... Nie wiem czy mi czegos nie popsuje jak znów mu oddam radio... Bo niby zrobił a zmian brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Siema :) od jakiegos czasu zaczęło sie to samo dziać u mnie w Ori radiu z ori głosnikami. Pojezdze troche to gra normalnie, słychac bas itp. nagle zaczyna znikać bas i leci płaska muzyka. Troche pogra i dzwiek zaczyna zanikac i pojawiac sie, tak kilka razy. Potem juz zanika całkiem. Wylacze radio na jakis czas, wlączam i przez chwilke gra ale bez basu i znika całkowicie.

To bedzie to samo co u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej końcówki mocy do wymiany

Kurde i znowu cos :? Myslałem, ze to cos przestało łączyć od tego ping-ponga z tylu po zalozeniu gintu.

Otwieranie bagażnika sie samo naprawiło, to teraz radio siadło...

Mam w pracy kolesia co naprawiał sprzęty elektroniczne, to może bedzie wiedział jak to wymienic za piwko.

Dam znac czy cos pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko po dwóch tygodniach wróciło od gościa który wcześniej już naprawiał mi radio stwierdził że siedzi końcówka mocy właśnie więc ją wymienił , no więc ja szczęśliwy montuje radyjko odpalam go no i gra wszystko ładnie pięknie więc myślę no w końcu mam spokój! ale po pół godziny grania dokładnie ten sam objaw i tak kilka razy pod rząd:? już nie mam sił do tego serwisu... nie wim co oni robili z tym radiem 2 tygodnie po czym twierdząc że jest już wszystko ok godzinę po odbiorze znów to samo... Teraz jest chłodniej na dworze więc puki co gra normalnie paranoja!!! Ogólnie radyjko jest naprawdę bardzo funkcjonalne i jestem z niego bardzo zadowolony tylko z tym dzwiękiem jest coś nie halo...

Edytowane przez pawel83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla zainteresowanych postanowiłem sam zająć się problemem znikającego dzwięku więc rozebrałem radyjko i wymieniłem pastę termoprzewodzącą arctic silver 5 o zawartości 99,9 % srebra na końcówce mocy i zmodyfikowałem układ chłodzenia końcówki mocy w postaci wiatraczka 40x40x10 ponieważ fabrycznie nie było żadnego wentylatora... po tym zabiegu radyjko gra bez żadnych problemów i nie grzeje się tak jak wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...