Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Antena CB


Kamil_89

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za opinie. Mam u siebie krótką antenę tylko nie wiem jakiej firmy, ale ściąga beznadziejnie, prawie nic mi nie wyłapuje, dlatego chcę ją wymienić na jakąś porządną, z której będę zadowolony.

Dudek chętnie skorzystam z Twojej propozycji.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja antena była strojona już dwa razy i dalej słabo łapie na początku była zestrojona na 1,3, a teraz jest na 1,1 i lepiej się nie dało, dobrze łapie tylko jak się z kimś mijam, albo jak jadę w stadzie tirów. Dlatego chcę kupić porządną antenę żeby nie mieć problem z komunikacją. Bo CB to bardzo przydatne urządzenie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja antena była strojona już dwa razy i dalej słabo łapie na początku była zestrojona na 1,3, a teraz jest na 1,1 i lepiej się nie dało, dobrze łapie tylko jak się z kimś mijam, albo jak jadę w stadzie tirów. Dlatego chcę kupić porządną antenę żeby nie mieć problem z komunikacją. Bo CB to bardzo przydatne urządzenie.

Sam parametr SWR(FWS) to nie wszystko, a wiedza ekszpertów prowadzących serwisy CB potrafi załamać.

Pomijam fakt, że nie jeden radioamator posiada w domu lepiej wyposażony warsztat niż Oni.

Mam to samo radio i do tego antena president florida, bardzo mała bo ma 30cm a zasięg rewelacyjny, dużo lepsza od nie jednego dłigiego bata

Te wnioski to na jakiej podstawie wysnułeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech już będzie dla potomnych:

Słaby zasięg anteny CB - możliwe przyczyny i rozwiązania problemu Łódź KONEKTOR

i trochę po obcemu:

VE2RMP Radio Group .:. VE2RMP & VA2RMP Repeaters: Mobile Antenna Placement

Warto wziąć coś co jest anteną. President liczy sobie za markę.

Wg. mnie Sirio jest lepiej wykonane od Lemma ale znowu trochę droższe.

Są tez fajne anteny z Anglii :mrgreen: Dla fanów dużych rozmiarów: Thunderpole TANK WHIP 275cm 1/4 fali najdłuższa antena CB radio :: KONEKTOR5000.PL specjalistyczny sklep CB lolol

Strojenie ma znaczenie. Nie każdy kawałek druta z cewką będzie anteną na pasmo CB.

długi jutro jak będę wracał z Rudnej do domu to możemy się ustawić gdzieś.

Obym tylko VNA nie zapomniał :lol:

Wyślij mi nr telefonu na PW to Cie poinformuje o której będę jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...