Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Jaki olej do skrzymi ?


danieldeni20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie znalazłem tego typu tematu dlatego go założyłem.Jaki olej można dolać do skrzyni manualnej silnika M50TUB25 (m50b25 z Vanosem).Chcę zamówić z allegro.Gdzieś czytałem o kolororach obok wlewu ale nic nie znalazł brat.Ale są jakieś które można dolać i ew się zmieszają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nie drogi olej gdyż simering do wymiany
Lej co kolwiek, albo zwykły atf albo coś dedykowane do skrzyni, skoro i tak ci sie leje, do wymiany niema to znaczenia. Powinno byc to co jest właśnie na tej nalepce, ale mało która się trzyma skrzyni i odpada. Przeważają ATF, jak dla mnie lepszy były jakis syntetyk do przekładni 75W90. W skrzyniach e36 nie wazne co, byle by był jaki kolwiek olej. Ja teraz mam 1:1 75W90 z motodoktorem, też walczę z wyciekami, daje rady i mniej cieknie.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownia olei napisała mi , że było 5 rodzaji skrzyń do naszego modelu ale do każdego prócz jednej należy lać czerwony ATF a jedne skrzynia o oznaczeniu GM (THM-R1 A4S270/310R) 4/1 zielona karta znamionowa , tu nie podali co należy lać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ciężko tak sobie sprawdzić po vinie ?? dla przykładu jest tutaj na moim touringu podane do 2,0 benz.

RealOEM.com - Katalog części zamiennych BMW

Nie znalazłem przekierowania do Klassic ... Chyba kupię Valvoline i już ;] VALVOLINE MaxLife MTF GL4 75W90 1L TransmissionOil (5563024987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Edit.

Wyczytałem, że powinien to być nie w90 a w80

VALVOLINE MaxLife MTF 75W80 GL-4 1L przekładniowy (5388834755) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...