Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


słaby jałowy+ wachnięćie obrotami podczas załączania klimy


aniaaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich -nazywam się Wojtek jestem z okolic częstochowy,mój pacjent to bmw e39 528i 2xvanos.problem to slaby jałowy na ciepłym silniku trzeba dodac gazu zeby płynnie ruszyc bez przydławienia , na ssaniu zaraz po odpaleniu ok.nastepny to wachńięćie obrotami podczas załanczańia klimy.ogulnie mało płynny rozkład mocy.na 1 biegu podczas przyspieszania kangurki jakby ktoś w tyłek mnie kopał jakby chćiał a zachwilę sie rozmyślał na wyższych biegach ok.co wymieniłem na nowe org.dwumas+sprzęgło ,pułośie obie ,czujńiki wałka vdo,odma wersja na zimne kraje,zregenerowałem vanosa.pod kompa podłanczałem i w dis wyszła mała rozbieznośc vanosa na biegu jałowym czy tak może być? proszę o poradę jak jest u was czy tez tak mieliście ,bo raczej chyba tak niepowinno być.w okolicy brak dobrych mechaników od bmw.poradzćie coś pozdr.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanos regenerował mi facet ze zduńskiej woli, ogłasza śię na allegro za 500zł,dał 2 lata gwarancji i zażeka śię ze vanos od niego jest git,byłem u niego niedawno z tymi objawami i powiedział ze vanos jest ok a rozbiezność w teśćie vanosa na biegu jałowym jest w normie tak mi powiedział ale niebył pewien.wcale mu śię niedziwię pewnie niechciało mu śię cokolwiek robić.odnośńie tropu zle ustawionego rozrządu chmmmm? auto ma według licznika tylko 320000 czy łancuszek mugł się już wyćiągnąć?proszę o odp.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak czysty, ale trop prowadzi mńie do pompy paliwa i tu moje pytanie jakie ćiśńienie powinno być na listwie wtryskowej być może sprawność jej spadła i w niekturych sytuacjach jest mało wydajna.auto pali od strzała zadnych problemów z rozruchem ,dodam ze na zimnym silniku gdy wieksze obr.jest o wiele lepiej płynniej ruszy i spadek obr.przy ruszaniu jest bardzo mały.:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...