Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Coupe M50TUB25 sonda lambda?


danieldeni20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Czy ktoś miał padniętą sondę w M50TUB25 inaczej m50b25 Vanos ? Borykamy się u brata z brakiem mocy w coupe e36 i komp wskazał jedynie sondę.. mam już nową, wymienimy jak brat zjedzie za jakiś czas ale czy ktoś może podać różnice przed wymianą i po wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym pbjawem uszkodzonej sondy jest falowanie, spadek mocy i większe spalanie, jaki to był błąd? Uszkodzonej sondy czy złego odczytu z sondy? Bo to ogromna różnica

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym pbjawem uszkodzonej sondy jest falowanie, spadek mocy i większe spalanie, jaki to był błąd? Uszkodzonej sondy czy złego odczytu z sondy? Bo to ogromna różnica

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

No spalanie przy normalnej na trasie około 12l pb obroty czasem potrafiły zafalować, czarny nagar na końcówkach wydechu czasem się pojawia taki delikatny jakby za bogato no i mocy brak w aucie ;/

Jakie ma znaczenie błąd ? w obu przypadkach chyba sąda uwalona.. zaraz zapytam i dopiszę w tym poscie.

Edit.

Brat mówi , że mechanik powiedział coś takiego : Uszkodzona brak przepływu impulsu

ogólnie nie wiem jak ją odkręcimy bo brat już próbował a ona nawet nie pierdła,,,

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak jest w BMW bo nie wymieniałem sondy w żadnej ze swych BMW ale czy czasem nie trzeba skasowac błedu po wymianie?

Sprawdź jeszcze gniazda podłączeniowe sondy czy piny nie są po prostu zabrudzone.

Dodam że czyścik do kontaktów nie zawsze robi robotę i czasem trzeba "mechanicznie" usunąć naloty i zabrudzenia np benzyną ekstrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w BMW bo nie wymieniałem sondy w żadnej ze swych BMW ale czy czasem nie trzeba skasowac błedu po wymianie?

Sprawdź jeszcze gniazda podłączeniowe sondy czy piny nie są po prostu zabrudzone.

Dodam że czyścik do kontaktów nie zawsze robi robotę i czasem trzeba "mechanicznie" usunąć naloty i zabrudzenia np benzyną ekstrakcyjną.

Sonda raczej działa bo auto obudziło spiące 40KM jak nie więcej więc to rzczej stary błąd do skasowania ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...