Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


[E39]523i error parcha P0170 i P0173


ice

Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 latach znów zatakował mnie check engine w moim parchu (moje ulubione P0170 i P0173), zakładam temat by został dla potomnych.

Link z błędów:

http://img.ctrlv.in/img/15/09/07/55edcabea65ea.jpg

Znam te błędy, P0170 i P0173 miałem je 4 lata temu, przez 5 miesięcy. Sprawdzane/wymieniane: cewki, świece, zmiany świec miejscami, wtryskiwacze, zalanie jakimś czymś do poprawy wtrysków, 2x u gazownika byłem, szukanie lewego powietrza i za każdym razem raz gdzieś na tydzień bład wracał niczym bumerang. I po 5 miesiącach parch padł całkowicie, i błąd pojawiał się za każdym razem po skasowaniu. Wtedy padło na Przepływka po wymianie do września tego roku check się nie pokazał.

Dość historii icon_smile.gif ciekawe co tym razem niemiecka myśl technologiczna parcha kryje icon_smile.gif zapewne od nowa trzeba będzie sprawdzać od odmy poprzed wymienione wyżej do kolektora

Dziś udaję się do Kamcia i rozpoczynam batalie z P0170 i P0173

Od pojawienia się znów Check Engine, nie jeżdzone na gazie.

Może ktoś miał podobne przypadki, i się podzieli swoimi doświadczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze znowu przeplywka. Odepnij ja, skasuj bledy i pojezdzij tak. jak nie wyskocza bledy to masz winowajce.

Odpięcie przepływki to nie za dobre posunięcie, jak cały samochód przejdzie w tryb awaryjny. Plan na teraz poszukiwanie lewego powietrza plus podniesienie softu w skrzyni + silniku

już wiem dlaczego Ciebie dzisiaj z Michałem widzieliśmy w "parchu" a nie Twoją ładniejszą połówkę!

Pilnujecie wyjazdu z osiedla ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Post pod postem, mam nadzieje że mnie moderator mnie nie zestrzeli.

Stan z parchem, check engine pojawiał się prawie odrazu po skasowaniu:

Diagnostyka komupterowa (sondy, przepływka, nic wskazujacego na lewe powietrze, i ewidentna przyczynę pojawiania się błedów) + wymiana softu silnik/skrzynia (10 km więcej w parchu, od mocy aż karoseria trzeszczy). Serdeczne podziękowania dla Kamcio

Mechanika sprawdzenie wszystkiego co mogło być, nie odnaleziono przyczyny błędu. Podjąłem ryzyko po poprzednich doświadczeniach wymiany przepływomierza (ewidentnego wskazania na niego nie było), aktualnie 3 dni od wymiany check engine się nie pokazuję.

Olbrzymie podziękowania za pomoc i cierpliwość w moim truciu dla CzAkSs`a i jego ekipy, mam nadzieje że jeszcze coś mi naprawicie :)

uklon_bmw

Oby check engine nie pokazał się za szybko :)

Edytowane przez ice
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...