Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Falowanie obotów


Jelonkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, od pewnego czasu pojawia się u mnie kontrola checku silnika. raz pomogła zmiana uszczelki pod silniczkiem krokowym i błąd sam znikł. ale teraz nie znika i nie wiem co może być przyczyną . byłem dziś u elektryka i zrobił mi wydruk z kompa Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - f71d5cbc8f4e1.jpg .silnik m43tub19. jakieś rady ? dodam że na wolnych obrotach falują obroty (czyściłem krokowca i przepływkę )

Edytowane przez Jelonkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak: U mnie pojawiał się check przez uwaloną sondę przed katem (wczoraj wymieniona na nową i check się jeszcze nie pojawił). Co do falujących obrotów to wymieniłem krokowca(prawdopodobnie stary był ok ale go popsułem) i nie było żadnej zmiany. Wymień odmę bo ona była główną przyczyną falowania obrotów u mnie. Silnik mam taki sam jak u Ciebie bmw_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

171

Check'a nie musi być na desce, a błąd już może pod kompem się pojawiać :) To taka klasyka w M43, w sumie nie natknąłem się jeszcze na złoty środek - przyczyn może być wiele od przepływki, odmy, disy, przez sonde, nieszczelność, cewkę itp.

141 to typowo sonda, ale pytanie czy po skasowaniu wraca ? Bez dokładnej diagnostyki możemy wróżyć tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrałem filmik [video=youtube;QRuFJ4oTca4]

i poczyniłem następujące kroki : przeczyściłem przepływomierz preparatem, wyczyściłem silniczek krokowy, sprawdziłem wszystkie węże i jeden z nich był pęknięty (ten dochodzący do odmy) i został wymieniony , cały dolot został podokręcany no i wymieniłem odmę na inną ale też używaną . Wydruk błędów jeszcze raz powtórzę Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - f71d5cbc8f4e1.jpg Edytowane przez Jelonkowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toś mnie pocieszył :) wczoraj z elektrykiem wykasowaliśmy wszystkie błędy i jak tylko się check pojawi jadę i stawiamy diagnozę, najprawdopodobniej przepływka jest mocno zabrudzona i nie pracuje w swoich zadanych parametrach. zarzekał się ze będzie potrafił wyczyścić ją tak że będzie chodzić jak nówka :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...