Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Prośba o pomoc w diagnozie - Wrocław


Nev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam nadzieję, że to właściwe miejsce na taki temat.

Potrzebuję jakiejś dobrej duszy, która mogłaby obejrzeć mój samochód i postawić diagnozę, co dokładnie jest z nim nie tak.

Garść faktów:

- BMW e46 320d 2.0 diesel 150 KM sedan 2003, przebieg 247kkm

- dziura w kole pasowym

Samochód kupiłem 17.10, jest w dobrym stanie, tylko trzeba zrobić w nim parę rzeczy - oględzin dokonał dla mnie zaufany człowiek (z BMW klubu) z Zielonej Góry. Zdaję sobie sprawę, że koło pasowe jest do wymiany na już, bo jak odpadnie to może zrobić się bałagan - wiele części leży już w garażu i czeka tylko na mój przyjazd.

Istota problemu: od 2 dni słyszałem dochodzący spod maski dźwięk przypominający włożenie pół-sztywnej karty w szprychę (tak jak robiliśmy w rowerach za dzieciaka) - najpierw był słyszalny tylko na 2 i 3 biegu (od 1200 obrotów w górę), dziś już na każdym biegu (nawet na luzie). Ostatni etap skończył się tak, że kiedy odpaliłem samochód na rynku, dźwięk zaczął robić się coraz głośniejszy, aż zaczęło obracać się coś pod maską, a ja w kabinie wręcz czułem wibracje od tych obrotów. Zgasiłem silnik, odczekałem pół minuty, odpaliłem ponownie - to samo.

Obstawiam tylko dwie możliwości - albo coś związanego z kołem pasowym, albo z poduszkami silnika, bo objawy są chyba dosyć charakterystyczne dla tego drugiego.

Czy ktoś uczynny mógłby razem ze mną pojechać na Rynek i postawić trafną diagnozę? To dla mnie bardzo ważne, bo w sobotę chciałem jechać do ZG właśnie po to, żeby dokonać niezbędnych napraw, a póki co to mogę sobie tam najwyżej pójść piechotą... Oczywiście zapłacę za poświęcony czas i paliwo. Jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc, proszę o kontakt pod 690-044-185 o dowolnej porze dnia lub nocy.

Dziękuję!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...