Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


problem z parowaniem i wilgocią w aucie


stoker83

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie do początku borykam się z tym problemem ale ostatnio jest bardzo uciążliwy. Gdy na zewnątrz pada albo poprostu jest duża wigotność w powietrzu to na szybach od środka gromadzi się ciągle woda, teraz gdy spada temperatura to na dodatek zamarza jak zostawie na dłuższą chwilkę na postoju a wtedy to już kaplica zero widoczności i skrobanie od środka :bag: . Filtr kabinowy wymieniany jakiś czas temu, wiatrak/dmuchawa też, jak go wymieniałem, nikomu nie życzę, to zauważyłem że część plastików od nawiewu w podszybiu jest połamana albo ich brak, czy to może mieć aż taki wpływ na efektywność wentylacji ? Bawiłem się ustawieniami klimatronika, obieg wewnętrzny, odparownaie szyby, ciepłe zimne beż większych rezultyatów jedynie z klimą nieco lepiej. Kiedy jadę dłużej to przednia szyba i szyby do słupka B jakoś tam ujdą ale dalej to słabiutko.

Wie ktoś co to może być oprócz tych plastików z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy wymieniany jakiś czas temu,
pewnie to nie podpowiedź ale zawalony filtr kabiny też przywołuje objawy w postaci nadmiernego i uciążliwego parowania.

przeczytaj dokładnie :P

możę gdzieś pod dywanikiem masz mokro zobacz podłogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stokerowi już na PW wysłałem link jak szybko można zdiagnozować i usunąć ten problem. Ale wkleję też tutaj.

http://e46forum.pl/viewtopic.php?f=14&t=376

Natrafiłem przypadkiem, szukając u siebie problemu. Diagnoza okazała się taka sama jak w linku wyżej.

Pozdrawiam Dawid

Edytowane przez dawid111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest folia i taka wytłoczka z pianki, obserwuje co się dzieje w środku co prawda dywaniki mam gumowe ale pod nimi też sucho tzn. ta wykładzina nie jest mokra a woda na szybach zbiera sie bardzo szybko, przetrę szybę i po chwili znowu mleko/para. Jeszcze od tej wilgoci chyba zaczął się odklejać materiał od podsufitki wzdłuż przedniej szyby :( spróbuję tej metody z karcherem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...