Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


NCS Expert - Error VIN (INPA EA-90X - Działa)


CrisELdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i wesołych świąt!

Szukam rozwiązania tu i tam i nic nie pomaga ...

INAP z aktualizacją EA-90X działa łączy się bez problemu czyta poszczególne moduły.

NCS-Expert nie komunikuje się z pojazdem BMW E63 11/2005 tak jak to widzę na instrukcji ...

30850538_2015-12-25_140249.png

Ta jak widać po wybraniu modelu E60 nie wczytuje żadnych informacji.

30850539_2015-12-25_140313.png

Próbjąc komunikować się z pojazdem wywala błęd.

30850540_2015-12-25_140323.png

Jak widać brak komunikacji ...

To co już zrobiłem to jaszcze raz wszystko zainstalowałem tak jak tu

[video=youtube;6g9cAJAXWxQ]

ale to nic nie dało:

Na spróbowałem porad zmotykowania 7-8pin na interfejscie ale umnie były już zmotykowany wiec usunąłem mostek i podłączyłem tylko do 7 pin-u "piny 7/8 zwarte" (komunikacja tzw. podwójna linia K) lub "rozwarte"(komunikacja wyłącznie po pinie 7 czyli K):

To także zmian nie przyniosło i teraz nie wiem czy szukać winy po stronie interfejsu SD-ODB adapter usb-com. czy po stronie oprogramowania? myśleiż coś jest nie tak z oprogramowaniem ...

Używałem tego interfejsu do programowanie e46 ale na starszej bazie oprogramowania INPA i wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
wybierz inny modół do komunikacji i napisz co wyskoczyło

Witam

Próbowałem i nic NCS Expert w ogóle nie łączy się z samochodem, INPA Działą stara wersja INPA oraz UPDATE EA90X działa . Kopiłem nowy USB Interface K+DCAN i to samo nic ...:evil:

poz.

Edytowane przez CrisELdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaktualizuj NCS nowszym sp daten i powinno śmigać

Witam!

Wystarczy podmienić foldery aby zaktualizować?

Czy podczas uruchamiania NCS, INPA powinna być wyłączona?

I jak wygląda sytuacja z pinami 7/8 powine być zmostkowane czy nie dla mojego samochodu (630i e63 11/2006)

Na nowym interface niebyły mostka (INPA działała) zrobiłem mostek i coś tam ruszyło ale wylało kilka błędów...

31048235_2016-01-12_192641.jpg31048236_2016-01-12_193118.jpg

Wybierając inny moduł nie CAS udało mi się wyczytać CAPPL ... ale potem przy prubie z FA moduł CAS działał ...

Dziwne rzeczy się dzieją dlatego niczego nie zapisuje /programuje dopóki nie ustalę co jest nie tak ...

Zaktualizowałem pakietem EA-90X NCS (3.0.8v) (EDIABAS 6.4.7v)

Już nie mam problemu z połączeniem NCS z samochodem problem wynikał z INPA która pracowała w "tle" po zamknięciu w blokując NCS (jakaś cześć INPA pozostawała w pamięci) po wyczyszczeniu komputera i usunięciu wszystkich gratów temp itp... wszystko wróciło do normy.

31048236_2016-01-12_193118.jpg

Ale nadal program(moduł CAS lub inny to samo) nie mogę odczytać (READ ECU) CAPPL wywala błąd jak powyżej(a wcześniej jakoś mi się to udało wyczytać ) ale czytam inne moduły np: HUD nie testowałem czy mam tylko problem z CAPPL. Wyczytuje FA nie próbowałem jeszcze

dodawać...

Czy mostek 7/8 na nowym USB interface K+CAN ma wpływ na to zachowanie?

poz.

Edytowane przez CrisELdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

:bmw_1:Jest ktoś w stanie aktywować mi manetke bc,kierunkowskazy przy zamknięciu i otwarciu oraz światła do jazdy dziennej w e46 przed liftem?oczywiście odpłatnie :)

 

Chyba że jest ktoś kto mógłby zainstalować mi na laptopie inpe i ncs expert.Dla mnie to ciezki temat i nie ogarniam sam ..:/

Edytowane przez krystian 520I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...