Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Transport aut za granicę


Nev

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Słuchajcie, z różnych względów zaciekawił mnie ostatnio temat transportowania samochodów poza granice kraju. Od razu uprzedzam - nie chodzi mi o trasy typu Drezno czy Bratysława, bo wiadomo że tam jedzie się na kołach i to w kilka godzin ;)

Moje pytanie brzmi - czy ktoś z Was orientuje się (najlepiej z własnego doświadczenia, zależy mi na wiarygodnym info), jak mógłby wyglądać transport na przykład do USA? Do Irlandii? Albo na Maltę? Teneryfę? Generalnie mówimy o trasach +2000km, których dodatkowo nie można przejechać na kołach.

Przede wszystkim interesuje mnie szacunkowy koszt przy założeniu, że transportujemy standardowej wielkości sedana o wartości poniżej €20.000. Oprócz tego jak z logistyką? Samolot? Prom? Część trasy na kołach?

Ktokolwiek coś wie, albo chociaż słyszał, proszę o wszelkie możliwe informacje.

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Irlandii a bardziej z Irlandii ważą w naczepach tirów, średnio 500e od auta, chyba że wieziesz 3 to za 1000e znajdziesz. To chyba najtańsza opcja, bo jest też możliwość, że ktoś przewiezie Ci na lawecie auto, ale to większe koszty raczej.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja akurat myślę o pozostałych trasach, ale nie mogłem nigdzie znaleźć wiarygodnych wycen :/

Widziałem taką stronkę jak ClickTrans, ale tam nie ma podanych cen, tylko najpierw trzeba wrzucić ogłoszenie, a dopiero potem odzywają się usługodawcy z propozycjami cen. A ponieważ na razie nie mam pewności czy w ogóle będzie mi taka usługa potrzebna - nie chcę wrzucać tam nic bez pokrycia.

Czekam na dalsze informacje ;)

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...