Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


M50TUB25 kompresja - co robić?


danieldeni20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Auto ma nalatane 290tyś , ma 10letnią instalację gazową na której zrobiło około 130 tyś .

Kupiliśmy miernik do sprawdzania kompresji za 7 dyszek i wyszło :

1 - 11

2 - 11

3 - 8

4 - 11

5 - 8

6 -10

Ile te silniki miały seryjnie ? ogólnie dość słabo a zwłaszcza dwa ;/ podobno może pomóc nalanie nafty do cylindrów na ileś tam godzin i powinny pierścienie się "rozprężyć" bo może są zapieczone( wyczytałem gdzieś).

Dodam , że silnik od wymiany do wymiany (10-15tyś) trzyma stan maximum oleju i nie kopci na niebiesko .. trochę się poci spod dekla zaworów ale to by się zrobiło .

Generalnie co robić? czy silnik już złom i sprzedać auto albo swapować? Może da się podratować bez wydawania grubej kasy? buda zdrowa ,auto nie było upalane ( bynajmniej ostatnie 9 lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 próby na rozgrzanym silniku:

-Pierwsza to na wciśniętym "gazie" do oporu lecimy każdy cylinder

-Druga to na tych słabszych cylindrach proponuje wlać "kapke" oleju! Pozwoli to zdiagnozować czy pierścienie umierają czy głowica ma już dość :-)

Ogólnie różnica pomiędzy cylindrami nie powinna być większa jak 15%

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nominalnie z tego co pamiętam te silniki mają coś koło 12,5. Spróbuj naftę, warto też zrobić płukankę przed zmianą oleju. Olej też ma znaczenie, dobry 10w40 a najlepiej 5w30 lub 40 i nie jeździć odcinków 2-3 km bo to nie pomaga. No i oczywiście wszystkie wycieki zlikwidować. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności po 30-50ml nafty do każdego cylindra strzykawką z wężykiem wlać na noc przez gniazdo świec.Rano odpalić zagrzać do pionu i jak wyżej kolega pisał zrobić płukankę przed zmianą oleju.Zrobić ze 100km i sprawdzić.Jak dalej będzie bez zmian możesz spróbować zaaplikować dwie tubki Ceramizery - Ceramizery dodatki do oleju silnika skrzyni paliwa nie uszkodzi silnika może tylko pomóc,po ok 200km można sprawdzić,a pełna poprawa powinna być po ok 1500km.

To najtańsze opcje :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności po 30-50ml nafty do każdego cylindra strzykawką z wężykiem wlać na noc przez gniazdo świec.Rano odpalić zagrzać do pionu i jak wyżej kolega pisał zrobić płukankę przed zmianą oleju.Zrobić ze 100km i sprawdzić.Jak dalej będzie bez zmian możesz spróbować zaaplikować dwie tubki Ceramizery - Ceramizery dodatki do oleju silnika skrzyni paliwa nie uszkodzi silnika może tylko pomóc,po ok 200km można sprawdzić,a pełna poprawa powinna być po ok 1500km.

To najtańsze opcje :)

Olej zmieniliśmy dwa razy w przeciągu 5 tyś KM i jest czysty a lata na Mobil 10w40 jak bozia nakazała ;/Pierścienie mi nie pasują bo by olej żarła i przykopcała na niebiesko .. prędzej góra

Powód sprawdzenia kompresji generalnie z ciekawości... z autem jest kłopot tego typu , że nie ciągnie od dołu do ~3500 obr i nie możemy znaleźć przyczyny .. po przekroczeniu 3500 dopiero dostaje "KOPA" .. sprawdziłem elektrozawór Vanosa ale działa... dodam , że na zimnym silniku przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu silnik się przydusi że prawie gaśnie .. na ciepłym jest chyba ok (tak mi się wydaje).Po wypięciu przepływki na odpalonym ato prawie gaśnie i obroty chwilę falują .. po odpaleniu z wypiętą nie ma różnicy .. Sonda nowa bo brat był u jakiegoś mechanika i powiedział , że nie było z niej informacji .. dziwne , że nie było błędu od przepływki skoro ją wypinałem.generalnie auto nie ma tak jakby tego "kopa" , że czuć te 192 KM ...takie jakby ospałe jest ;/

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Powód sprawdzenia kompresji generalnie z ciekawości... z autem jest kłopot tego typu , że nie ciągnie od dołu do ~3500 obr i nie możemy znaleźć przyczyny .. po przekroczeniu 3500 dopiero dostaje "KOPA" .. sprawdziłem elektrozawór Vanosa ale działa... dodam , że na zimnym silniku przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu silnik się przydusi że prawie gaśnie .. na ciepłym jest chyba ok (tak mi się wydaje).Po wypięciu przepływki na odpalonym ato prawie gaśnie i obroty chwilę falują .. po odpaleniu z wypiętą nie ma różnicy .. Sonda nowa bo brat był u jakiegoś mechanika i powiedział , że nie było z niej informacji .. dziwne , że nie było błędu od przepływki skoro ją wypinałem.generalnie auto nie ma tak jakby tego "kopa" , że czuć te 192 KM ...takie jakby ospałe jest ;/

ja bym poszukał lewego powietrza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poszukał lewego powietrza.

żebym tylko potrafił albo znalazł kogoś kto ogarnie ten silnik za normalną kasę czyli dojście co mu jest ew naprawa ;/ takie m50b25 powinno ładnie dupą zamiatać w coupe ..

Edytowane przez danieldeni20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym tylko potrafił albo znalazł kogoś kto ogarnie ten silnik za normalną kasę czyli dojście co mu jest ew naprawa ;/ takie m50b25 powinno ładnie dupą zamiatać w coupe ..

Nic trudnego. Najtańszym i najprostszym sposobem jest kupienie PLAKA i psikanie po dolocie na odpalonym silniku. Słuchasz silnika i jeśli obroty się zwiększą, to znalazłes nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymienil jakis mechanik,to sprawdz co za sonda bo uniwersalna bedzie lipka,e36 jest uczulona na sondy zamienniki czy typu dedykowano-uniwersalne bosch. jezeli lukniesz i wyjdzie ze To Bosch11 78 1 735 500 albo 11 78 1 738 331, siemens11 78 1 735 132. to mechanik okazal sie wlasciwy. 2 glupia sprawa czy masz stozek? jezeli tak to wyrzuc go to wolno-sak chyba ze jezdzisz w przedzialem 5-7,5tys obr ,albo ze masz barany z ukladem wydechowym zrobiony to wybacz jak nie wlasciwie czepilem sie ztozka :P nic z tych dwóch rzeczy?to wtedy na stozku twoje autko sie dusi tlenem ,jezeli filtr seria to czepie sie wydechu bo przeczucie mam ze katalizatora nie masz :P i na kapie nie ma bledow, z ciekawosci zmierzyles kompresje i to nie wlasciwie ;) ale brakuje ci tak zwanego dolu odpowiedz wstaw w miejsce tegoz nieobecnego katalizatorka strumienice Zwezkowa w obudowie przypominajacej katalizator kosztuje na allego okolo 100zl chyba ze Kat zamiennik albo oryginal albo barany co wolisz(ja?:barany :D). a moc od spodu wroci. nie czepialbym sie glowicy silnika. nie dymi,nie bierze chyba ze klekocze jezeli tez silnik igla i szukal wokol, nie w "sercu". co do dziwnej pracy silnika na zimnym obwstawiam ze nie dawno albo wymieniales pompe paliwa, zwalony czujnik tepmeratury w glowicy(sa dwa drugi na licznik) i na zimnym daje za mala bac za wysoka dawke paliwka no i slynna przeplywka nie musi nam pokazywac bledu a i tak moze byc zwalona dlatego musisz znalesc wlasciwego mechanika specjalizujacego w bmw, nie lekarza ogolnego aby zaoszczedzic nerwow//kasy//i piniedzy :):):) a my formowicze to tylko dorzucimyTobie milion powodow/idei tak ze automatycznie sie poddasz podswiadomie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój nie zbierał się od dołu to był padnięty czujnik wałka ten górny.A z tą naftą do cylindrów na noc to możesz mimo wszystko zrobić jak przypieczone pierścienie to puszczą tylko polecam wlać płukankę niech pochodzi 15minut ale temteratura w pionie musi być i zmienić olej jeszcze raz aby nafty nie było w oleju.I po zmianie oliwy zaaplikować dwie strzykawki ceramizera powinien pomóc na kompresję.Po ok 1500km możesz sprawdzać kompresję i dać znać.Ale dla spokoju sprawdź czujnik wałka bo właśnie jak padł lub pada to od dołu auto nie idzie.

Edytowane przez Georgii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejszym aucie-silniku wyciszył pracę silnika i miało lepszego kopa.Z tego co piszą można zapobiegawczo nawet do nowego silnika wlać jedną strzykawkę i w razie utraty oleju nie zatrzesz silnika.Do bardziej zużytych jednostek dwie porcję trzeba dać.Sam będę teraz kupował i aplikował do skrzyni biegów w celu zabezpieczenia,lecz można tylko do manuali :) Jest jeszcze do wspomagania który zabezpiecza przed tarciem pompę i magla.

To nie jest preparat a`la moto doktor,który zalepia wszystko i robi olej gesty.Jak ktoś do sprzedaży zaaplikuje miód z puszki to nowy właściciel po wymianie oleju i nie dodaniu znów doktora silnik zacznie zdychać :)

Ten ceramizer ma za zadanie jedynie tworzyć dodatkowy film na częściach metalowych silnika i zmniejszyć tarcie-zużycie.Oraz ewentualnie zabezpieczyć silnik w razie utraty oleju.

Śmiało można aplikować silnikowi nie zaszkodziło,a na wałku przez kilka lat nie zaobserwowałem większego zużycia jak było.

Edytowane przez Georgii
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w skrocie i glownie do pana ktory zalozyl temat masz jednym slowem zagatke na ktora jest sporo odpowiedzi i jezeli nie chcesz przeplacic a zrobic wlasciwie,wchodzisz na facebook badz strony internetowe szukasz po ludziach badz znajomych poleconego specjalisty ktory podejmie sie proby ustalenia przyczyny problemu twojego autka i naprawiasz,jezeli chcesz kontynuowac naprawe we wlasnym zakresie czyli nie oszczedzac polecam w tedy bmw z salonu i teorytycznie problem z glowy bo uwierz ze taniej nie wyjdzie :P dlatego usiac sobie wygodnie na spokojnie sam i przemysl sprawe jasniej juz nie napisze :P w razie ustalenia usterek podziel sie co faktycznie wyszlo :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie w skrocie i glownie do pana ktory zalozyl temat masz jednym slowem zagatke na ktora jest sporo odpowiedzi i jezeli nie chcesz przeplacic a zrobic wlasciwie,wchodzisz na facebook badz strony internetowe szukasz po ludziach badz znajomych poleconego specjalisty ktory podejmie sie proby ustalenia przyczyny problemu twojego autka i naprawiasz,jezeli chcesz kontynuowac naprawe we wlasnym zakresie czyli nie oszczedzac polecam w tedy bmw z salonu i teorytycznie problem z glowy bo uwierz ze taniej nie wyjdzie :P dlatego usiac sobie wygodnie na spokojnie sam i przemysl sprawe jasniej juz nie napisze :P w razie ustalenia usterek podziel sie co faktycznie wyszlo :) Pozdrawiam

Sorka ale robisz mi ot i zasmiecasz temat. Poczytaj do czego służy forum :) ps mieszkam daleko od dużego miasta i znam fachowca co mi za 500 zł otworzy maskę a co dalej? wolę sam znaleźć problem a co ty robisz mnie nie obchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wcześniejszym aucie-silniku wyciszył pracę silnika i miało lepszego kopa.Z tego co piszą można zapobiegawczo nawet do nowego silnika wlać jedną strzykawkę i w razie utraty oleju nie zatrzesz silnika.Do bardziej zużytych jednostek dwie porcję trzeba dać.Sam będę teraz kupował i aplikował do skrzyni biegów w celu zabezpieczenia,lecz można tylko do manuali :) Jest jeszcze do wspomagania który zabezpiecza przed tarciem pompę i magla.

To nie jest preparat a`la moto doktor,który zalepia wszystko i robi olej gesty.Jak ktoś do sprzedaży zaaplikuje miód z puszki to nowy właściciel po wymianie oleju i nie dodaniu znów doktora silnik zacznie zdychać :)

Ten ceramizer ma za zadanie jedynie tworzyć dodatkowy film na częściach metalowych silnika i zmniejszyć tarcie-zużycie.Oraz ewentualnie zabezpieczyć silnik w razie utraty oleju.

Śmiało można aplikować silnikowi nie zaszkodziło,a na wałku przez kilka lat nie zaobserwowałem większego zużycia jak było.

Jakieś dolegliwości temu czujnikowi wałka jeszcze przypadają? Bo właśnie się ostatnio zastanawiałem czy nie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh widzisz zle mnie zrozumiales,sorka ze ci zasmiecam w sposob logiczny pomagajac chcialem ci skrocic nerwow/czasu i pieniedzy a zycia twego nie znam. Widze Leba nie wioska zabita deskami i mechanik od ciagnikow wiec jako mechanik z doswiadczenia wiem ze trzeba dotknac,poglaskac a sie przyzna bestia co ja boli,gdybys przeczytal uwaznie ze wczesniej zaznaczylem zagadka i milion tez do tego faktu a dalszy sarkazm moj mial Ciebie uswiadomic na jaka skale moze poplynac finansowo a znajac szczescie wlascicieli pojazdow wymienisz wszystko dookola a okaze sie blachostka. wyjasnilem Tobie moja poprzednia wypowiedz,niewiem po co dodales ->wolę sam znaleźć problem a co ty robisz mnie nie obchodzi icon_smile.gif <-???gardzisz moja wypowiedzia? wiec jestes swietnym przykladem na to jak komus sprobowac pomoc a w podzieke dostajesz kopa w tylek :wink: no i wybacz ze znowu zasmiecilem poprostu lubie swintuszyc bmw_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dolegliwości temu czujnikowi wałka jeszcze przypadają? Bo właśnie się ostatnio zastanawiałem czy nie kupić

Jak u mnie padł czy tam się kończył to auto od dołu nie chciało jechać właśnie...

Jeśli czujnik to tylko ori siemens voodoo więc nowy 250-300zł albo używką.

Viktor jak nie chcesz pomóc to nie zaśmiecaj tematu bo.Widzisz kolega nie zna kumatego mechanika,który poszuka przyczyny i nie zawoła kokosów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był brat na diagnostyce to mechanik wsadził dwa druty w gniazdo i powiedział sonda lambda.. Wymienilismy i nic to nie dało. Kombinowałem z kablem sam ale DIS potrzebny. Poszukam kogoś konkretnego do diagnostyki komputerowej ale skaaabo u nas :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kabel zacznij od diagnostyki inpą na necie masz gotowe inpy nawet na wirtualnym windowsie gdzie nic nie musisz ustawiać i jedziesz z koksem :)

Nie ma szans bo to 93r i kabel USB nie przejdzie, musi być fizyczny COM.. Nie mam takiego kompa, do tego musiałbym kupić kompa, kable itd luzinie gościu robi tylko bmw.. Plac to raj bo wszystko tam jest od nowych M po starsze. 150-200 weźnie ale sprawdźi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i sprawdzona jeszcze raz kompresja , na ciepłym i z gazem w podłodze z odłączoną pompą paliwa na każdym cylindrze od 12.5 do 13 ..kuog UFF głowica zostaje na miejscu i silnik faktycznie w dość dobrym stanie bo oleju grama nie bierze tyle co spod uszczelki zaworów wypoci ;/ Teraz będzie potrzebna dobra diagnostyka żeby zobaczyć co ją boli .. jest ospała i nie ciągnie z dołu do 3500 obr :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdzona jeszcze raz kompresja , na ciepłym i z gazem w podłodze z odłączoną pompą paliwa na każdym cylindrze od 12.5 do 13 ..kuog UFF głowica zostaje na miejscu i silnik faktycznie w dość dobrym stanie bo oleju grama nie bierze tyle co spod uszczelki zaworów wypoci ;/ Teraz będzie potrzebna dobra diagnostyka żeby zobaczyć co ją boli .. jest ospała i nie ciągnie z dołu do 3500 obr :evil:

Ja się tak spawałem z czujnikiem wałka dolotowego. INPA mówiła OK ale auto nie jechało i miało problemy z odpalaniem. Ale tylko na ciepłym.

Zacząłem od czujnika wału korbowego. Nie pomogło no ale mam teraz zapas lolol W sumie 320zł to nie dużo lolol

Na szczęście kumpel podłączył on-line z BMW (normalnie kosztuje to 30€) i znalazł ze czujnik dolotu nie trzyma parametrów pracy. Potem następne 320zl na czujnik dolotu lolol i gra i buczy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...