Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Polift - co właściwie blokuje immobiliser?


ponury

Rekomendowane odpowiedzi

W poliftowym sedanie z immo, gdy się zablokuje to co się dzieje?

- nie kręci rozrusznik?

- nie kręci pompa paliwa, czy może się kręci, a wtryski się nie otwierają?

- niema iskry na świecach?

Szukam i nie mogę uzyskać jednoznacznej odpowiedzi, dodam, że chodzi o M52B20. Prośba o podanie pewnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e36 jest tak:

- jeżeli wysypie się synchronizacja dme z ews to kręci, jest iskra ale nie działają wtryski

- jeżeli ews nie rozpozna kluczyka to nie kręci rozrusznik a jeśli zepniesz go na krótko to i tak nie otworzy wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręci a nie odpala, wszystkie mechaniczne i techniczne sprawy sprawdzone, pozostaje mi tylko albo immo albo za małe ciśnienie podawane przez pompę paliwa ( jutro tą drugą opcję wyeliminuję Plakiem). Najśmieszniejsze jest to, że dokładnie rok temu miałem to samo, jakby była zaprogramowana na przestój w połowie lutego na tydzień.

Grzesiek na po krótce, mam inpe na rs232, jak można to zdiagnozować, albo jakich wskazówek szukać u wujka google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest iskra to musisz sprawdzić wtryski, czy dostają sterowanie z dme, na plaka zapalił? Ciśnienie też jest bardzo ważne na małym nie zapali, sprawdź czy nie ma błędów związanych z ews

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podpięte do kompa, odczytane błędy poniżej - od groma związane z Immo. Może ktoś pomóc i poradzić co z tym fantem zrobić? Wydaje mi się, że nagle pestka w kluczyku się rozkodowała. Da się to jakoś naprawić? Próbuję zrobić synchronizację DME-EWS ale w inpie nie mogę znaleźć gdzie to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poszperaj to znajdziesz , masz dostęp do neta przy aucie? To pogrzebie zdalnie. Miałem dwa razy problem z odpaleniem po swapie że blokowało immo, po kombinacjach sie udawało. sprawdzałeś w ews czy odczytuje kluczyk?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kluczyk odczytuje, w zakładce aktywacja powinieneś mieć opcje synchronizacji, jak nie będzie w ews to szukaj w dme. Co sie w ogóle stało? Nagle rzucił palenie, zmieniałeś silnik?

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę tydzień temu normalnie zgasiłem silnik, a w poniedziałek już nie odpalił. Od tygodnia nie mogę go zapalić (pół auta rozkręcone i z powrotem złożone). Jutro z rana postaram się poszukać tej synchronizacji. W ews - opcja Activate mam tylko to co wkleiłem, po kliknieciu w F1 wyskakuje jakaś ramka.Poszukam w sekcji silnika czy znajdę tą synchronizację. Czy ewmulator z allegro (czip i 3 kabelki) załatwił by mój problem z tym immo? Najchętniej to bym się go pozbył bo do niczego nie jest mi potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba potwierdzić czy to wina immo, miałeś sprawdzić iskre, zrobiłeś to? Bo jeżeli jest iskra a na plaka nie zagadał to problemem może być czujnik wału (w złym momencie podaje iskre. Świece suche czy zalane? Warto też wykręcić listwe wtryskową i sprawdzić czy otwiera wtryski i jak działają, ale generalnie jeżeli na plaka nie pali to problem jest z zapłonem, iskre sprawdź na wszystkich świecach

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca domowa kompletnie odrobiona, czyli iskra jest na każdej (nowej) świecy, wtryski rozpylają. Immobilaizerowi na razie daję spokój. Czujnik VDO obydwa w poprzednim roku wymieniłem. Moja diagnoza to albo komputer się rozsypał, albo poszła kompresja - jutro zrobię na zimnym próbę kompresji, zobaczymy co wyjdzie.

Jeszcze mam pytanie, co synchronizuję pracę iskra-wtrysk-w stosunku do położenia tłoka? Może silnik się pogubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gruchot od niedzieli na chodzie, diagnoza - zawiesiły się zawory w głowicy, musiały się nie domknąć. Pierwsza próba kompresji max 2 bary na każdej dziurze. Początkowo myślałem że manometr walnięty bo to prawie niemożliwe aby ze sprawnego auta wypadła taka padlina. Po próbie olejowej pchnęło zaworami i auto wróciło do życia.

Ostatnio dużo robiłem krótkich odcinków i z gazu przesiadłem się na 95 co za tym idzie trochę bawiłem się w ecodriving, a jak widać M52 nie lubi emeryckiej jazdy i osadzające się masełko od niedogrzanego silnika namieszało w moim piecu. Auto wygrzane, przepalone hula jak złoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...