Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wypadkowość BMW


jacoBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może był już nieraz poruszany ale przy obecnej polityce m.innymi firm ubezpieczeniowych warty dyskusji.

Niedawno przy odnawianiu polisy ubezpieczeniowej mojego bimmera wdałem się w ostrą polemikę z agentem firmy "X" (tak będzie bezpieczniej ;) ) który tradycyjnie jak wielu innych przy wyliczeniu składki wskazał na wysoką (???!!!) wypadkowość naszej marki czego wynikiem jest dużo wyższa stawka. Co ciekawe pan nie potrafił odpowiedzieć na moje zarzuty i prośby o udostępnienie źródła informacji o wypadkowości BMW. Dyskusję zakończył typowym stwierdzeniem " nie, bo nie muszę dysponować takimi źródłami a od tego mam odpowiednie wytyczne zarządu mojej firmy ... "

i tyle w temacie...

Prośba więc do Was jeżeli ktoś dysponuje jakimiś ciekawymi informacjami lub spostrzeżeniami o ich zamieszczanie w tym temacie.

Ja na przykład znalazłem coś takiego:

Które samochody powodują najwięcej wypadków czyli zestawienie wypadkowości wg. marek samochodów | Prentki Blog Motoryzacyjny

Myślę że tego typu informacje pomogą nam w walce z narzucanymi stereotypami przez różne portale i inne media a dodatkowo z czasem (trzeba być optymistą) może przyczynią się do zmiany polityki firm ubezpieczeniowych w Polsce

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym portalu policji powinieneś mieć takie dane, ładnie w PDF z wykresami. Kiedyś coś takiego oglądałem na onecie. Ogólnie najwięcej wypadków miały auta których w Polsce było najwięcej zarejestrowanych - grupa VAG (chyba na rok 2014). Jak widać marka niema tu znaczenia.

Ps. że Ci się chciało wdawać w dyskusję z tymi telefonicznymi natrętami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz grupa vag to aż 4 marki samochodów.

Jak ja ubezpieczam to mnie naciągnąć chcieli że mam granatowy kolor który ma w zwyżkę w OC, a ja że może wygląda jak granatowy ale to carbonschwarz metalic (karbonowa czerń)- wygrałem pojedynek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wydaje mi się że już był, ale jakby w firmie ubezpieczeniowej mi tak powiedzieli, to podziękował bym im za współpracę.

Problem w tym że wiele z firm ubezpieczeniowych bazuje na wyssanych z palca własnych stereotypach. Miałem przykład na własnej skórze bo akurat trafiły mi się dwa samochody różnych marek o zbliżonej pojemności które ubezpieczałem i różnica wyniosła ponad 100zł na niekorzyść BMW przy tym samym właścicielu !!!

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaco gratuluje dociekliwosci i trafności argumentow przy rozmowie polisowej. Ogólnie to co zrobisz? Nic nie zrobisz. W najbliższym otoczeniu walczymy z debilnym stereotypem, ale korporacyjnych gigantow to nie intetesi a hajs musi sie zgadzać. Zawsze mamy pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś klientem i o dziwo decydujesz.

Ja już 10 lat temu spotkałem się z taką sytuacją w Alianz.Jak doszło do marki to podło magiczne +200zł.Wyraziłem głośno i przy innych potencjalnych klientach że dyskryminują właścicieli Bmw i razem ze mną z lokalu wyszło dwóch innych typów....pa pa szkoda czasu na dywagacje i pitolenie bo agent rzuci suchą informacje i potem i tak kwituje że to wytyczne zarządu a on tu tylko sprząta.

Ja zawsze się targuje i zawsze dostawałem w różnych TU tzw zniżki marketingowe by jeszcze zbijaç kwotę.Nie pasuje mi to w momencie spadam wypowiedzenie online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym portalu policji powinieneś mieć takie dane, ładnie w PDF z wykresami. Kiedyś coś takiego oglądałem na onecie. Ogólnie najwięcej wypadków miały auta których w Polsce było najwięcej zarejestrowanych - grupa VAG (chyba na rok 2014). Jak widać marka niema tu znaczenia.

Ps. że Ci się chciało wdawać w dyskusję z tymi telefonicznymi natrętami :)

Wiesz telefonicznymi jak telefonicznymi ale najlepiej jak trafisz takiego mądralę face to face bo taki nie wyłączy ci się beszczelnie po kilku minutach rozmowy z braku argumentów :wink:

Szukałem takich statystyk w różnych źródłach policyjnych ale niestety nigdzie nie znalazłem odniesienia do marek pojazdów więc gdybyś znalazł link to prośba wielka o wklejenie go tutaj.

To co oferuje policja wygląda w większości przypadków tak: Wypadki drogowe - raporty roczne - Ruch drogowy - Statystyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest taka wolność wyboru, że głupota jest się zgadzać na niekorzystne warunki ubezpieczenia. MI zawsze wczesniej wysyłają kalkulację z poprzedniej polisy np Link4 - 600zł, szybko sprawdzam w innych źródłach ceny ubezpieczeń i znajduje np za 450zł. Potem koleś do mnie drzwoni z link 4 i pyta czy mi pasi ta kwota, to mu mówię że chyba go poje*ało, za dodatkowy rok bezszkodowy i max zniżkę płacić więcej niż rok wcześniej, dodatkowo wciskam kit że znalazłem sobie ubezpieczenie za 400 zł. Koleś myśli myśli i proponuje mi ofertę za 420 zł. " eh niech stracę, biorę to" :D i prawie dwie stówki w kieszenie, proste - proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...