Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wybór BMW E36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prawdopodobnie po zimie planuje zakup kolejnego auta, tym razem starszej siostry e46 ;)

Mam do was kilka pytań.

Jaki silnik najlepiej wybrać? Napewno będę chciał coś z R6 ;)

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie takowego egzemplarza, czy ca jakieś nietypowe miejsca gdzie szukać rdzy itp?

Moje typy nadwozi to jest coupe, sedan, touring.

Na zakup planuje wydać coś około 15tyś i nie chce wtopić :/

To będzie moje drugie BMW i pewnie ostatnie bo będzie jeździć do końca u mnie :)

Od dziecka podobało mi się e36 :D

Wiem, że tutaj na forum jest kilku, a może nawet kilkunastu posiadaczy e36 także prosiłbym o jakieś informacje jak możecie się wypowiedzieć :)

Pozdrawiam Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczna większość forum miała co najmniej jedno e36 :mrgreen:

Ja bym się skupił na zakupie czegoś nie typowego (np baur) lub coś z początku produkcji (1990-1991) i w jak najbardziej fabrycznym stanie!

Ceny e36-tek znacznie poszły do góry,a takie egzemplarze będą na wage złota :mrgreen:

A jak nie kręcą Cie takie klimaty to coupe z 2.8 na mpaku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem na początku o M50B25 w coupe ale codziennie przeglądam olx, otomoto i ciężko cokolwiek znaleźć. Jak są to po swapie, a chce ori ;)

porządnych e36 jest bardzo mało wystawionych, więcej jest takich z agro-januszo tuningiem -,- ja nie rozumiem, dlaczego nie mogą zostawić oryginalnych lamp tylko jakieś Lexus Look :/

Chacko a co do "baur" to widziałem kiedyś taka jedną na olx i już chyba nie ma. To totalnie nie mój klimat, ja chce auto jako typowe daily i aby móc dojechać do pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5l do dojeżdżania do pracy?M52B25 bardzo dobry silnik, warto szukać.

Jeżeli auto ma zostać na dłużej, to buda jest ważna, progi itp. Lepiej chyba wyremontować silnik, niż malować całe auto...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progi, podłoga (jak za***ana bitexem to nie sprawdzisz, a dywanu nikt Ci nie pozwoli ściągać), wnęka na koło zapasowe, wewnętrzne strony rantu nadkoli, pod listwami bocznymi (jak są wąskie to same odchodza przy dotknięciu, szerokie już sie lepiej trzymają), kielichy, no i wiadomo, spasowanie wszystkich elementów.

Mam 2,8 i polecam, też do jazdy na co dzień :P Jak dla mnie różnica między M50B25 a M52B28 jest duża, w spalaniu jak i podczas jazdy.

Ja robiłem blacharkę u siebie to możesz zobaczyć na zdjęciach gdzie była rdza i jak to wyglądało. Próg zawsze można wymienić. Osobiście wolałem to robić niż swap.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi też być pytanie czy Pb, ON czy LPG ?

Jak diesel to odradzam 1.8 TDS.

Jak benzyna to od 2.0 do góry bo 1,9Pb Ci słaby jest- jeśli to ma być tylko dupowóz.

Pamiętaj ze czym więcej jesz tym bardziej głodny chodzisz wiec mocy ci w 2.0 może zabraknąć później- myśl przyszłościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym od razu! Tylko Ty mówisz "po zimie" w sensie na wiosnę 2017? Jeśli tak to jeszcze w chooooooooy czasu :(

Tak może uda się przed zimą, niestety finanse mi z nieba same nie spadną i jakoś trzeba uzbierać ;)

Paweł widziałem oby dwie sztuki :)

Codziennie przeglądam olx i patrzę. Mam dość dużo czasu do zakupu, więc teraz zaopatrzę się w niezbędna wiedzę :)

Edytowane przez dawid111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na dupowóz do pracy to e36 może trochę cie kosztować nerwów - ciągle się cos pier*oli, niestety to już ma 21 lat. Z drugiej strony jak będziesz robił sam to sporo się nauczysz :) Wszyscy skreślają B20, fakt trochę pali niewspółmiernie do osiągów, ale 2,8 to już rodzynki. Kompromisem będzie M52B25 i tego bym szukał, z końca produkcji, golutką serię na kołach 15' - resztę się zrobi. Co do słabych pktów to jak wyżej, obowiązkowo trasa 100km/h i ma iść jak po szynach, bez zadnej wibracji. Wklejaj swoje typy na forum to coś pomożemy.

powodzenia w szukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejną porcję informacji :)

Jak na razie to tak jak pisałem, czerpie wiedzę tylko. Zacznę szukać coś w okolicach listopada/grudnia :)

Sam myślałem nad M50B25, ale niektóre są trochę biednie wyposażone. Jak rozmawiałem z kolegą, który już miał kilka e36(teraz ma e32) to również mi proponował szukać zdrowej zadbanej M50 gdyż ten silnik podobno jest nie do zdarcia.

Jest dużo egzemplarzy tylko po swapie, a jak już mam szukać to ma być oryginalny silnik zgodny z VIN.

Ceny to taka rozbieżność, że masakra i nie wiem wtedy czym się kierować. Bo jeden za 2.8L chce do 10tyś zł, a drugi za 2.0/2.5L znowu 15tyś zł.

Na pewno jak będę jechał jakąś oglądać to pewnie z kimś kto już zna e36 na wylot aby nie zrobić jakiejś wtopy :)

Tylko zastanawiam się, czy szukać już z mpakietem czy po prostu dołożyc?

Aa no i e36 już będzie u mnie miało dożywocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o e36 to sam jeżdżę na co dzień 328 w sedanie org nie swap, i jestem bardzo zadowolony, Progi trzeba było wymienić, na rynku są juz porządne zamienniki, ale tak pozatym zdrowa buda, rdza w typowych miejscach tzn. Tylne nadkola, klapa dół, tylna ścianka, ale wszystko można doprowadzić większości samemu do porządku, szukaj a znajdziesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...