Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


X1 2.0dX N47 2010 r


BRNzg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do kupienia ładne X1 z 2010 r. w automacie użytkowane głownie po trasie Zielona Góra - Poznań oraz po Poznaniu.Najechane 168 tys,

Przy 135 tys. wymieniony rozrząd w związku z ''akcją'' BMW odnośnie wady '' konstrukcyjnej'' czy jak to tam nazwali.Bynajmniej auto pozostawione na ponad 2 tyg w ASO.

Nagrywali dźwięk itd. a z tego co doczytałem chodziło o hałasowanie łańcucha rozrządu.

Ponadto standardowe serwisy czyli klocKi, tarcze, co 30 tys wymieniany olej.

Auto w granicach 65 tys, zł.

Trochę naczytałem o tym n47 i sam już nie wiem co zrobić.

Ogólnie zamysł jest wydać 60-70 tys. Opcjonalnie myślałem nad Seria 3 i najlepiej 2,0 benzyna.

Co do mojej osoby to głównie dużo jeżdżę po mieście oraz zdarza mi się robić po max 2-3 trasy w tygodniu po 70km w jedną stronę.

Akurat ta X1 jest od bardzo dobrych znajomych, serwisowali w ASO przez cały czas. Można rzec że to pewniak co do rąk od których mam kupić.

Ale ogólnie to chodzi mi o Waszą opinie co do jazdy, sensu tego silnika itd.

Co radzicie?

Podaje Vin dla sprawdzenia  WBAVP31030VN14278

 

Pozdrawiam

 

BMW1.jpg

BMW2.jpg

BMW3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wolę benzynę niż diesla, takie upodobanie jak jedni wolą czarną, a drudzy jasną skórę;
2. Sam pisałeś, że dużo jeździsz po mieście, a tras mało;
3. X1 dla mnie jest brzydka jak pleśń;
4. Każda seria 3 dla mnie jest ładniejsza od X1;
5. Pierwszy lepszy link: http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-long-life-nie-ma-olejow-wytrzymujacych-30-tys-km/e6q0k1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam N47 w 3er i śmiało mogę polecić każdemu, ja się pospieszyłem z rozrządem jeśli tak to można ująć i wymieniłem na własny koszt ale gdyby zrobił to za mnie serwis kochałbym ją jeszcze bardziej. Jak na 2.0 dynamiczny silnik i bardzo wdzięczny jak się o niego dba. Co do oleju to trzymam się zasady co 15tys. A jak wymieniałem przykładowo 20.06 i po roku 20.06 przejechałem np 10tys a nie 15tys to i tak wymieniam.
Pozdro Siwek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tym olejem słyszałem 2 opinie: jedni że w benie co 15-20 tys a inni że w tym 2,0 dieselu co 15 tys.

jedyne co mnie trzyma przy tej decyzji to fakt że to moi bliscy znajomi którzy naprawde dbają o auta.

co jednak nie zmienia faktu że Wasze opinie są ważniejsze bo jeździcie tymi autami i wiecie jak to wygląda.

dużo czytałem o tych N47 i też jest sporo opinii i chyba wychodzi na to że jak kto dba tak i ma ; )

Pawel4freak powiem Ci że nawet kobieta mnie namawia na serie 3 bo jeździła taką.

Wkręcają mi się mega ale znowu to niepewne źródło ( troche sobie ubzdurałem ze to auto z 1wszej ręki )

Obecnie jezdze e39 01' 3,0 bena i też osobiście wole bene ( zagazowana )

Z tego co wiem to jak kupie 3,0 po 2010 to gazu lepiej nie zakładać ze względy na wtryski ?

Z tym przeświadczeniem zszedłem na 2,0 z racji ekonomii i tego że wiekszość czasu jeżdze po mieście więc gaz się nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak kobieta podjęła decyzję to chyba nie masz już za wiele do gadania :lollol: Rzuć monetą i zanim spadnie będziesz wiedział co chcesz ;) 

Poszukaj aut, pojedź do ASO, niech zrobią gruntowny przegląd i powinieneś większość rzeczy wiedzieć o aucie zanim kupisz. Na pewno bym się nie napalał na jedno auto. 

Co do gazu to z tego co ktoś tutaj pisał, przy dzisiejszych wynalazkach, to teoretycznie nie ma silnika, którego nie da się zagazować. Chyba Dolmel się zwie kolega co zajmuje się gazem i ogłaszał się na forum. Napisz do niego co o tym myśli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...