Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wypad do Czech na parę dni - wymagania


yab

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjeżdżam na parę dni do Czech a konkretnie do Pragi. Co tam teraz trzeba mieć by nie d***ła policja? Wiem, że na pewno na wjeździe się kupuje winietki na autostrady. I trzeba mieć komplet żarówek i kamizelkę odblaskową, wszystko dostępne z auta bez wysiadania. Coś jeszcze jest ekstra co u nas nie obowiązuje? Tam mogą mnie spotkać jakieś lotne kontrole stanu technicznego? Mam wycięte katy plus LPG gdzie wlew jest pod klapką a butla w kole (wiem, że w innych krajach ponoć wlew musi być w poszyciu w widocznym miejscu a butla tak zamontowana by nie naruszać wyposażenia auta). Czy mogę mieć przez to problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem dwa lata temu w Pradze, jeszcze zielona e39 z LPG w kole i wlewem za klapką i żadnych kontroli. Nawet nie jechałem autostradą tylko bocznymi drogami.
W Pradze jedyne na co możesz się naciąć to miejsca parkingowe, dokładnie sprawdź na jakich kolorach możesz stawać i na jak długo, a są trzy różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA PEWNO WINIETE :P

do tego  potrzebujesz lewarka ,kolo zapasowe ,żarówki na wymianę ale wszystkie rodzaje takie jakie masz w samochodzie oraz narzędzia do ich ewentualnej wymiany  ,klucz do kol

jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocaina.pl/artykul/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu-za-granica-w-krajach-ue-9361.html

 

"Warto zaznaczyć, że zgodnie z Konwencją wiedeńską o ruchu drogowym, policja danego państwa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, których wyposażenie jest zgodne z przepisami rodzimego prawa o ruchu drogowym, nawet jeśli jest niewystarczające z punktu widzenia przepisów kraju, przez który przejeżdżają. Niestety ten argument rzadko uda nam się skutecznie wyłożyć funkcjonariuszom podczas kontroli, dlatego lepiej zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem we wrzesniu w Pradze. Musisz kupić winiete i nakleic ja na szybe (na naklejce jest narysowane ktora strona szyby) nie kupuj winiety po polskiej stronie bo wolaja wiecej. Kup na pierwszym lepszym cpn w Czechach. Policja mnie nie złapała a i dobrze bo nie mialem żarówek i kamizelki.
Bardzo malo stacji jest z lpg. Akurat spotkalem shella z gazem- tankuje obsługa. Drogi jak w Polsce. Jechalem przez Bolków a wracalem przez Klodzko. Obie trasy takie same.
Szukaj hotelu ktore maja Darmowy Parking. Bo dużo ma platny za dobe to zaplacisz ponad 100zl. Jezdzij tylko metrem bo co 6min podjezdza a bilet 30 minutowy z możliwością zmiany lini kosztuje chyba 24kc. Wysiadajac na stacji Muzeum i Staromestka (stare miasto) zwiedzisz wszystko.
Zdjecie z rozpiski trasy w metrze. Ja bylem w hotelu kolo stacji Prosek.

30b29fa750425c125c7c362c51b32027.jpg

Wysłane z mojego LG-D410 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...