Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Co wybrać lepej E39 530D czy E46 330D


Danielo

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić moje pierwsze BMW i dużo dobrego słyszałem o 3 litrowym dieslu w BMW z manualna skrzynią, waham się miedzy 530D E39 a 330D E46 . Liczę że forowicze pomogą mi roztrzygnąć ten dylemat a może ktoś będzie miał jaką inna fajną propozycją. I tez może jakieś podpowiedzi na co zwracać uwagę przy zakupie, z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzieńdobry zastanów się czego potrzebujesz.. ;) E39 to mimo wszystko troche większy samochód, cięższy, ale też dużo wygodniejszy, na trasy bajka. E46 czuć, że nie jest już tak duży, troche jak gokart, i jak zrobisz trochę więcej kilometrów to czasem musisz wyprostować nogi :)... A jeżeli to Twoje pierwsze BMW co -znaczy pierwszy napęd na tył, to chyba nieładowałbym się w 330D czy też 530D w manualu tym bardziej, że idzie zima a szkoda kierowcy i nowego samochodu.. Może na początek jakieś 320D? 520i? Myślę, że spokojnie wystarczy, a Ty też opanujesz sobie napęd, który mimo wszystko moim zdaniem i tak jest lepszy..
Ja jeździłem 330D w manualu i nie powiem, fajny samochód ;) Teraz mam 330dA czyli w Automacie i niestety mam małe problemy z silnikiem, ale w poprzedniej też nie było lepiej. Plus jest taki że do wszystkiego w miare łatwo da się dojść a i sporo miejsca na ręce jest pod maską ;)
Części nie są jakieś drogie, chyba, że polecą Ci wtryski albo turbo.. No ale to jak w każdym dieslu.. ;)

Co do samych podpowiedzi, najlepiej weź kogoś z INPA, żeby sprawdził co i jak, bez komputera nawet bym nie pojechał po samochód. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 w manualu tylko 5b nawet polift , E46 ten sam silnik też 5b, na chyba, że celujesz w polifta to już inna sprawa 6b i 204Km z silnikiem nic się nie dzieje, niestety gorzej z osprzętem turbo wtryski 2masa, no ale to niestety w każdej marce. Jak dobrze trafisz i będziesz dbał to będzie służył , mój co fakt 320d manual śmiga u mnie już około 8 lat i nic się nie dzieje, co do mocy, nie ma się co przejmować, jak jeździsz rozważnie to Cię nie zabije.

Powodzenia w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak znajomości tak elementarnych skrótów mógłby faktycznie sugerować lepiej na początek mniejszą motorownię. Jeśli bardziej cenisz prowadzenie i osiągi oraz wrażenia z jazdy to seria 3. Oczywiście nie można mówić, że tego nie ma w e39 bo jest tylko troszkę mniej na rzecz większego komfortu/spalania/elegancji. Przygotuj się na to, że te auta będą miały już spore przebiegi i nie wiesz w bajki allegrowe o przebiegach poniżej 200 tyś. Na szczęście nie jest to ujma, ale znalezienie ładnego egzemplarza wymaga sporo pracy i cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki w e39 i e46 są identyczne,więc problemy i zalety też takie same,ale jak pisał Maajkii,zależy czego oczekujesz.Ja mam e46 i e39 i mam porównanie.E46 to zabawka na łikend(330i) i jak przesiadam się do e39(528i) to jak bym wsiadł do limuzyny,wydodniej się płynie,w długie trasy(często na mazury)na pewno lepsza niż e46.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

Między e46 a e39 jest różnica w jeździe duża.Miedzy e39 a.e38 juz minimalna.

Nie mówiłeś też ile mąż żywej wagi i gabaryty bo może problemy w 3er będziesz miał i tylko 5er z tych dwóch zostanie. :DAle tak na poważnie, jak do rodzinnych wyjazdów to e39 napewno większe, cięższe i wygodniejsze będzie,  jak na "kawalerskie jazdy" i start spod świateł to tylko e46.

Mam e46 i e39 dwie w touring-ach i różnica ogromna jest. Ale każda ma inne zadanie w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze Bmw to było właśnie e39 3.0d przed lift tylko w automacie i nie miałem problemów z jazdą czy to lato czy zima fakt że czuć już  masę auta jak wpadniesz w poślizg ale tak jak przedmówcy piszą komfort jazdy nie porównywalny. Dobrze prześwietl auto przed kupnem bo koszty części e39 jest już duży jeśli chodzi o zawieszenie bo silniki są identyczne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie nią będziesz jeździł, jakie trasy robił itd. Ja osobiście wolałbym benzynę R6 niż 3.0d. Co do modeli, to miałem e46 i wygodna to ona nie była, dla mnie wygodniej jeździ się w e36.. Osobiście wolałbym e39 w dodatku z benzynowym silnikiem tak jak wyżej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pracy robię jakieś 50km co dziennie a poza tym od czasu do czasu lubię się gdzieś wyrwać w weekend  

To diesel, ewentualnie Pb+LPG. Ale to już mniej miejsca w bagażniku i częstsze tankowanie. Także ja bym się sklanial ku 3.0d w budzie e39 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...