Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Problem z szybą klapy e46 touring- się otwiera


cziko

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś  u żony zauważyłem ze tylna szyba nie daje oznak grzania po włączeniu przycisku na panelu klimy, więc po powrocie do domu kierunek garaż i hej z robotą. Na początek bezpiecznik 68 od szyby okazał się dobry ale wymieniłem na nowszy też 30A ;).

Czekam sprawdzam zimna, wielka du wiec stoję z robotą bo szyba w klapie się nie otwiera (pewnie micro wlacznik) a do kabli szyby trzeba dojść wiec zdemontowałem osłone, osłonę wygluszajaca i okazalo się  że zasniedziała kostka wiec myślę oczyszczę i może zadziała i nadal kicha. Składam wszystko, zamykam klapę zły a tu nagle pyk szyba się otwiera.

Fajnie silnik działa elektryka ok ale czemu sama? I teraz jest tak że jak klapę otwieram czasem też szyba się otworzy, jak się nie otworzy to przy zamknięciu 6/10 razy się otworzy samoczynnie.

A najgorsze jest to ze jak wszystko pozamykane włączę wycieraczke z pryskiem o się otwiera 5/10, trzaksam drzwiami LT 3/10 szyba pyk.>:(

Jeszcze nie jechałem po "naprawie ", ale boję się że też się będzie otwierać sama.

Co wymienić co naprawić gdzie przyczyna?

Szyba nadal nie grzeje. >:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko u mnie problem dotyczył całej klapy. Czasami jak po padało to klapa się nie otwierała, później zdarzało się że jak gasiłem światła to otwierała się klapa bagażnika, finałem problemów było samoczynne otwieranie się klapy na postoju i w trakcie jazdy. Rozwiązaniem problemu okazało się wyczyszczenie kostek kabli w klapie bagażnika. Od czasu jak je wyczyściłem problem znikł. Nie wiem, czy u Ciebie to pomoże, ale możesz spróbować.
Jak znajdziesz przyczynę problemu z grzaniem szyby to daj znać bo u mnie jest ten sam problem.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko u mnie problem dotyczył całej klapy. Czasami jak po padało to klapa się nie otwierała, później zdarzało się że jak gasiłem światła to otwierała się klapa bagażnika, finałem problemów było samoczynne otwieranie się klapy na postoju i w trakcie jazdy. Rozwiązaniem problemu okazało się wyczyszczenie kostek kabli w klapie bagażnika. Od czasu jak je wyczyściłem problem znikł. Nie wiem, czy u Ciebie to pomoże, ale możesz spróbować.
Jak znajdziesz przyczynę problemu z grzaniem szyby to daj znać bo u mnie jest ten sam problem.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o samo grzanie to jest to wada fabryczna. Uszczelka szyby (nie klapy) przeciera druty grzewcze napylone na szybie. Możesz wymienić szybę ale wątpię żebyś znalazł dobrą. Można też spróbować nanieść nową warstwę grzewczą bo są takie preparaty (ma srebrny kolorek). Taśma klejąca z dwóch stron i malujesz.

 

Zacznij od sprawdzenia czy na napylonych pasach po P i L stronie szyby (od środka), tych od których wychodzą te cieniutkie paseczki, jest w ogóle zasilanie 12V

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...