Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW - pierwszy kontakt


donM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki, zastanawiałem się gdzie dodać post i padło na ten dział.
 
Otóż przymierzam się do zakupu mojej pierwszej e46.
Silnik który mnie interesuje to 318 w wersji przedliftowej w nadwoziu coupé.
Przeglądając Allegro i inne portale nie ma tego autka w zbyt dużej ilości na sprzedaż.
Dlatego tez postanowiłem Was się dopytać czy może szukać innego silnika?
Moje priorytety to nadwozie coupé, znoszenie lpg, żeby mi nie dowalili z ubezpieczeniem i nie naganne spalanie.
Szukam od 2000 roku.
Mój budżet to 15/16 k wraz z montażem lpg (znajomy zamontuje mi po kosztach (nie martwcie się montuje dobrze lpg ))
Co mi możecie doradzić jako młodemu z niezbyt wysokim budżetem
Pozdrawiam cieplutko
 
 Edit: dodam tez ze zastanawiałem się czy nie sprowadzać z zagranicy jako iż mam sporo rodziny u naszych zachodnich sąsiadów
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy :)

Ogólnie jak to fanatyk bmw powiem Ci że TYLKO R6 xD chodź by dla samego dźwięku. Ubezpieczenie jest raz w roku, przez ten czas na pewno coś uzbierasz na opłaty, a autko Ci to wynagrodzi ;)

Jeżeli chcesz sprowadzać z zagranicy to może dogadaj się z @Tomek1989 bo często przegląda DE i sprowadza auta ;)

 

Jeszcze raz, witamy na forum :bry:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwsze auto to może to 520 ci wystarczyć spalanie bym pominął jak rasujesz ją podtlenkiem :) masz R6 czyli dobry dzwięk i masz komfort a na osiągi przyjdzie czas :) bo przez takie propozycje od 2,8 w górę to jest jazda można poczekać :) za dużo mamy potem linków w dziale 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja żonie kupiłem 318i i jako autko po mieście bardzo dobrze się sprawuje- jak to powiedziała nic więcej jej nie potrzeba, trasa DW - Bystrzyca z dużym boxem na dachu, załadowania po dach i nie ekonomicznie :-) 7,1L

 

Jak chcesz szaleć z pod świateł do świateł to i 2.8 może ci nie starczyć w e46.

Na początek i napęd na tył to bym właśnie proponował bym Ci 1.8 a w e39 2.0 oby się oswoić z tylnim napędem.

Jak ogarniesz "tył" to można dalej w pojemności.

To tak jak z motorem naucz się na 125 jeździć później siadaj na większe.

 

Lasy przy drodze są gęste- krzyży.

Pozdrawiam

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotr napisał:

Racja, ale to trzeba sobie samemu odpowiedzieć czy potrafimy mieć lekką nogę ;)

2,8 można bez problemu na emeryta jeździć :)

Piotr wiesz że jak masz pierwsze auto z ryczącą M52B28 pod maską i jeszcze dajmy na to młody wiek to jest to wręcz nie możliwe by jeździć na emeryta :) to wręcz profanacja jednostki napędowej :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mózg ale i tak wiem że pewnie chciałbym poszaleć znając siebie :).
Myślice że jeśli mój budżet urósł by o kolejne 4 k i wynosiłby 19/20k to byłbym wstanie wyrwać ładny model, oczywiście ja samo auto zostaje wtedy Ok. 17 tysięcy reszta to lpg itp.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...