Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Wyskakujące kreski na obrotomierzu E60, od czego są?


mmaarrcciinn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wie ktoś może od czego są te kreski na końcu skali obrotomierza? Nieraz zaobserwowałem po odpaleniu auta "wyskakują" te kreseczki z obrotomierza w górę, nieraz koło  5tys nieraz 6tys, roznie, czasami opada później. Od czego to jest? Czy tak jak piszą niektórzy od temperatury płynu? Więc jak działa?? Jak zimny to tego dużo? Bo zawsze zapomnę sprawdzic. Na rysunku zaznaczylem

20171208_214317.jpg

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem od znajomego co ma e61 i co można wyczytać w internecie to są to kreski od temperatury.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Potwierdzam są to kreski od temperatury . 8 kresek to podobno tak zwany pion w BMW.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadziłem małą obserwację ; jak wyjeżdzam z ciepłego garażu kresek jest mało [5] i tak się trzyma , dziś parkowałem na zewnątrz , było parę st na minusie i kresek było dużo , w miarę nagrzewania się auta ubywało ich  , aż do 5...

 

tak jak kolega wyżej pisze po mojemu oznaczają zakres obrotów których trzeba unikać..im cieplejszy[ mniej kresek] tym wyżej można kręcić...

Edytowane przez PRZEMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisali wyżej temperatura chłodziwa - nawet jest to opisane w instrukcji. Silnik zimy jest dużo, w miarę zagrzewania schodzi w dół. U mnie standardem jest po długiej jeździe trzyma się w granicach 4,5 :-) 

 

Edytowane przez lapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) 

Te kreski oznaczają maksymalne obroty do jakich można kręcić silnik. W miare nagrzania obroty się podnoszą.  Najprawdopodobniej zalezą od temperatury silnika(bo niby od czego innego). Temp. silnika można odczytać w menu serwisowym licznika. 

Edytowane przez starsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no różnie piszą w instrukcji.

np tu

112345d1286300995-how-long-until-engine-

 

a tutaj: 

 

20722-08-temp-gauge-question-temp-rpm.jp

 

Jeszcze w mojej książce w domu sprawdzę bo to dość interesujące ;)  

 

P.S nikt nie zabroni deptać do odcinki ale ja mojemu dieslowi nie "daje na zimnym" ;)

 

Edytowane przez starsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...