Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E39 530D tryb awaryjny


srebny22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem z moją furką. Przy rozpędzeniu auta tak do około 200km/h auto wchodzi w tryb awaryjny i automatycznie brakuje mocy. Po podpięciu kompa pojawia się błąd odnośnie ciśnienia paliwa. W ostatnich dniach auto dostało chipa i teraz gdy tylko mocniej wcisnę pedał gazu nie ważne przy jakiej prędkości od razu tryb awaryjny i brak mocy. Błąd ten sam odnośnie ciśnienia paliwa. Wtryski oddane do sprawdzenia i wszystko z nimi ok. Filtr paliwa założony nowy. Teraz pytanie jakie ciśnienie powinno być przed filtrem paliwa na włączonym zapłonie?? Bo mi zamknęło zegar czyli ponad 4 bary. Co mogę jeszcze sprawdzić żeby jakoś zdiagnozować tą usterkę?? Pozdrawiam i przepraszam jeżeli taki wątek już był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, srebny22 napisał:

Teraz pytanie jakie ciśnienie powinno być przed filtrem paliwa na włączonym zapłonie?? Bo mi zamknęło zegar czyli ponad 4 bary. Co mogę jeszcze sprawdzić żeby jakoś zdiagnozować tą usterkę??

 

Sprawdź wartości ciśnień paliwa pod maksymalnym obciążeniem i na wysokich obrotach ~4000 RPM. Zarówno niskiego za pompa wstępna (progową) jak i wysokiego na szynie CR.

 

Podaj też kod błędu, który się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 06:34, ecuworks napisał:

 

Sprawdź wartości ciśnień paliwa pod maksymalnym obciążeniem i na wysokich obrotach ~4000 RPM. Zarówno niskiego za pompa wstępna (progową) jak i wysokiego na szynie CR.

 

Podaj też kod błędu, który się pojawia.

Póki co mam wyjęte wtryski i zdemontowany kolektor i zastanawiam się czy nie wyciągnąć pompy wtryskowej i dać ją do sprawdzenia tak dla świętego spokoju bo nie opłaca się składać wszystkiego a potem rozbierać od nowa jak okaże się że to ona szwankuje. Ciśnienie paliwa przed filtrem tak jak pisałem ponad 4 bary więc chyba całkiem dobrze. Jak sprawdzę pompę wtryskową to zrobię pomiary reszty ciśnień. Błąd jaki się pojawia to P1190

Edytowane przez srebny22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...