Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Akumulator i znikający prąd... po raz setny


dawidc1994

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Tematów jest sporo w szukajce, jednak nie znalazłem objawów i tropu takich jak u mnie.

Mianowicie, problem pojawił się jakieś 3 miesiące temu. Auto stojące ponad 12 godzin przestaje odpalać. Motor m54b30 (2001)

 

- Akumulator ma 14 miesięcy, jednak pobór rzędu 250mA chyba nie powinien spowodować rozładowania 92Ah w czase połowy doby? Dodatkowo, przy przekręconym zapłonie akumulator po 5-10 minutach ma napięcie <10V... także pewnie będę reklamował, jednak mimo to, prąd ghdzieś ucieka.

 Po godzinach spędzonych przy aucie i WDS, doszedłem do dwóch głównych źródeł. 

 

Pierwsze:

Bezpiecznik F100. Wg wds pędzi on do bezpiecznika F75 (pod schowek na rękawiczki), który jest ok, następnie idzie bezpośrednio na wentylator klimatyzacji (symbol M9 w WDS). Gdy rozpinam wtyczkę, pobór prądu spada. Wyczytałem gdzieś na forum, że mam wentylator sterowany przez PWM, moduł sterownika jest razem z wentylatorem. Czy to on będzie przyczyną? Jak to zweryfikować?

 

Drugie:

Drugi problem to obwód bezpiecznika F109 (skrzyneczka pod fotelem pasażera). Przewód ten gna do skrzynki elektrycznej pod filtrem kabinowym, jednak kurde mam tu problem. Obudowa ma od spodu na stałe wtopione nakrętki. 3 śruby odkręcam bez problemu, aleprzy 4 nakrętka kręci w tej plastikowej obudowie razem ze śrubą,  nie mam pomysłu jak to ruszyć, a nie chce uszkodzić obudowy, żeby szczelność zachować. Jakiś pomysł?

 

Męczę się z tym już 3 miesiące, chciałbym ogarnąć sam. Wyczytałem że we wrocku dobry elektromechanikiem jest autochip, ostatecznie najwyżej tam uderzę :(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dawidc1994
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
4 godziny temu, Lasty napisał:

Czy udało się unusnąć problem. Mam podobnie, ręce rozkładam i odpinam ujemną klemę co wieczór żeby się nie zdziwić rano. Co wiadomo skutkuje resetm każdego ustawienia. 

Jeża wykluczyłeś? Może czytnik nawigacji się nie wygasza po 15min i mieli całą noc, rozładowując akumulator? Ja tak miałem z MK3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 14:19, Andrii napisał:

Jeża wykluczyłeś? Może czytnik nawigacji się nie wygasza po 15min i mieli całą noc, rozładowując akumulator? Ja tak miałem z MK3

Nie mam navi :) ale zrobiłem teraz taki myk, że z auta służbowego które się rozbiło wsadzikem 95Ah Centre i uzdrowiło to wiele problemów. Np co dla mnie dziwne, tydzień temu straciłem DSC i na kompie pokazało czujnik położenia kąta kierownicy, po wsadzeniu aku, ustawieniu czasu i daty, DSC wróciło, auto pali, klemy nie odczepiłem j na aku pokazuje 12,4 V. Jeśli to będzie wykluczenie awarii to najtańsze jak dotąd w moim BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2020 o 14:19, Andrii napisał:

Jeża wykluczyłeś? Może czytnik nawigacji się nie wygasza po 15min i mieli całą noc, rozładowując akumulator? Ja tak miałem z MK3

Nie mam navi :) ale zrobiłem teraz taki myk, że z auta służbowego które się rozbiło wsadzikem 95Ah Centre i uzdrowiło to wiele problemów. Np co dla mnie dziwne, tydzień temu straciłem DSC i na kompie pokazało czujnik położenia kąta kierownicy, po wsadzeniu aku, ustawieniu czasu i daty, DSC wróciło, auto pali, klemy nie odczepiłem j na aku pokazuje 12,4 V. Jeśli to będzie wykluczenie awarii to najtańsze jak dotąd w moim BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...