Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Zegary gasną E36 !!


taaa85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam rozwiązania problemu z gasnącymi zegarami w E36 coupe, gasną i zapalają wszystkie kontrolki lącznie z zegarami czasami potrafia nie działać dość długo najgorsze jest to że jak zgasną to wycieraczki też nie działają ostatnio jak jechałem w deszczu to miałem problem heh czytam trochę w tym temacie ale nic konkretnego może ktoś pomoże?? czytałem że masa maski później że jakiś czujnuk w dyfrze z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam dodam że kontrolka od AIR Bag na kierwonicy się cały czas świeci nie wiem czy to ma jakiś związek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ten problem w 318is... Niestety nie bylem w stanie podejsc do tego problemu bardziej technicznie i zdecydowalem sie wymienic zegary. Pomoglo... Problem dosyc znany w E36 i uwazam, ze nie ma co sie z tym cackac i sie bawic w lutowanie jak sie nie znasz, bo czesto jest to jakas elektronika uwalona. Prawie 20 lat temu zaplacilem za nie sporo kasy bo w IS byly skalowane do 260km/h w przedlifcie i byly rzadkoscia. Tym bardziej teraz bym od razu to zrobil, bo czesci sa tanie i jest ich duzo wiecej. Jak zdecydujesz sie na to samo, to pamietaj, zeby zegary dobrac do ilosci clindrów.
Powodzenia!

Edytowane przez polakosbanditos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, polakosbanditos napisał:

Mialem ten problem w 318is... Niestety nie bylem w stanie podejsc do tego problemu bardziej technicznie i zdecydowalem sie wymienic zegary. Pomoglo... Problem dosyc znany w E36 i uwazam, ze nie ma co sie z tym cackac i sie bawic w lutowanie jak sie nie znasz, bo czesto jest to jakas elektronika uwalona. Prawie 20 lat temu zaplacilem za nie sporo kasy bo w IS byly skalowane do 260km/h w przedlifcie i byly rzadkoscia. Tym bardziej teraz bym od razu to zrobil, bo czesci sa tanie i jest ich duzo wiecej. Jak zdecydujesz sie na to samo, to pamietaj, zeby zegary dobrac do ilosci clindrów.
Powodzenia!

 

dzieki wielkie za odpowiedź chyba masz racje nie będę sie z tym pierniczył kupie jakieś używane zegary i tyle.... a jak wygląda sprawa z przebiegiem i np. inspekcją oleju bo dzisiaj wymieniałem i resecik poszedł to sie jakoś programuje czy tylko stare wyjąć nowe wstawić i po problemie??? bo to z byt piękne hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze przebieg jest zaprogramowany w pamieci eeprom i zeby go ustawic trzeba go zaprogramowac. Ja akurat trafilem zegary z mniej wiecej takim samym przebiegiem, to sie w to nie zaglebialem. Pewnie ktos kto bardziej obcykany w tym temacie na forum moze bedzie mógl pomóc.

Edytowane przez polakosbanditos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...