icrew

Problem ze spadającymi obrotami do 500 podczas zmiany biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam BMW 116i (E87) z 2009 roku.

Od kilku miesięcy mam problem ze spadającymi za bardzo obrotami podczas jazdy, zmianie biegów (wciśnięcie sprzęgła).

Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku.

Obroty spadają do 500 aż zawibruje autem, a następnie z powrotem wchodzą na 700-800 tak jak być powinno.

Miał ktoś taki problem? Mechanik nie wie od czego to może być, a pod komputerem nie wyrzuca znaczących w tym temacie błędów.

Edytowane przez icrew

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Dr4goN
      Witam.
      Mój problem dotyczy obrotów silnika na biegu jałowym. Zdaję sobie sprawę, że to temat rzeka i wiem jak dużo może być przyczyn występowania tego problemu.
      Jednakże dzisiaj zauważyłem w samochodzie pewaną zależność.
      Gdy silnik pracuje na biegu jałowym można wyróżnić dwa interwały które odzielone są specyficznym `cyknięciem` jakby coś się przełączało i praca silnika się zmieniała:

- silnik pracuje stabilnie na około 800/850 obrotów które praktycznie się nie wahają (Poczatek filmu)
      - `cyknięcie` (12sekuna filmu)
      -obroty drastycznie spadają i zaczynają się wahać w granicach od 300 do nawet 1300
      - `cyknięcie`(27 sekunda filmu)
      - silnik ponownie pracuje równo.

Sytuacja powtarza się w kółko.
      Długość jednego interwału to około 1-1.5 min.
      Czy taka zależność nasuwa komuś na myśl przyczynę takiego zachowania?
      Z góry dzięki za informacje.

Załączam filmik poglądowy.

https://www.youtube.com/watch?v=NAiUnZpdryE&feature=share
  • Ostatnio przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.