Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Słabo grzeje


Markus9292

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam E60 523i 2006r z LPG i mam problem z ogrzewaniem, wszystko jest ustawione na największą temperaturę (idrive i pokrętła). Miałem wymieniany termostat i jakieś zaworki koło nagrzewnicy. Dziś włączyłem opcję temperatury silnika i podczas jazdy obserwowałem jaką ma temperaturę. Po przejechaniu 20km ma temperaturę ok. 96 stopni podczas postoju i wolnej jazdy (ok. 40km/h) jest taka sama, przy większej prędkości (ok. 100km/h) szybko spada z ok. 96 stopni do ok. 85 stopni i pomału rośnie znowu do ok. 96 stopni ale w aucie ciągle jest zimno. Gdzie dalej szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu, jeżeli było grzebane przy układzie chłodzenia, to bym sprawdził poziom płynu chłodzącego. Następnie jeżeli to nie pomoże, to bym go odpowietrzył jeszcze raz - tutaj warto pamiętać, że robi się to na ustawieniu max ogrzewanie. Jeżeli to nie pomoże to należało by się zastanowić czy zaworki koło nagrzewnicy są sprawne mimo, że zostały wymienione na nowe. W najgorszym przypadku nieszczelna nagrzewnica - ale to są wtedy ubytki w płynie chłodzącym + często powódź w kabinie lub UPG, ale wtedy pojawiają się też inne objawy, o których nie piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie układu nic nie dało. Płynu nie ubywa więc nagrzewnica jest szczelna. Dziś rozgrzałem go do 99 stopni i w żadnym trybie nadmuchu nie ma ciepłego powietrza. Mechanik mi mówił, że może być zatkana nagrzewnica, jest to możliwe? Chcę wszystko sprawdzić, żeby mieć pewność że to nagrzewnica bo z tego co widziałem wymiana nagrzewnicy to jakaś masakra.

Edytowane przez Markus9292
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...