Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


Drgania przy przyspieszaniu Zagadka !


Wolek131

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem w Bmw e60 n47 2007 r automat zf 6hp19 po chipie na 210 km i 419 nm zaczął się problem
Podczas przyspieszania bez redukcji  biegu bez lockdown tylko na 3 biegu przy obrotowych 2200-2800 pojawiają się chwilowe wibracje podczas płynnego przyspieszania jak przyspieszam z kick downem lub redukcja biegu nic nie ma 
Wymieniłem -łącznik wału napędowego podporę 
-kupilem używany wał bez luzow podmieniłem dalej to samo
-poduszki skrzyni silnika nowe koło
Pasowe nowe 

Moje pytanie czy to nadal
Może być wał ? Czy jak by był  nie wyważony wał
By nie dawal drgań w różnych obrotach a nie na tylko  na 3 biegu przy jednej prędkości ? Myśle czy kombinować z wałem czy szukać gdzieś indziej 

Ile skrzynia zf 6hp19 znosi nm może problem leży w programie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk Ale ponoć jak za dużo mocy jest i konwerter się kończy to tez drży dziś zauważyłem ze jak auto ma ciężej przyspieszam z 2000 obrotów na biegu bez redukcji 3-4 bieg naprzyklad wjeżdżając pod gorke albo wjeżdżając na autostradę i włączam się do ruchu lekko drży przy napędzaniu się jak zredukuje jest okej 

. wiec widać jak ciężej auto ma to wtedy przenoszą się drgania lekkie całej budy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Siema tak winna okazała się śruba które łączy wał napędowy w 2 czesci luzowala sie do tego stopnia ze sie odkręciła nawet 2x i spadła na osłonie skrzyni . Dokrecilem przez jakiś czas było Ok po jakimś czasie znów powtórka finalnie wkleiliśmy ja na klej do śrub i jest Ok 

Do tej pory przerobiłem konwerter poduszki koło pasowe 

Po wymianie  poduszek mega różnica wcześniej nowe corteco założyłem ori używki petarda zero drgań 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...