Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


BMW E46 330d błąd wentylatora chłodzenia silnika.


Interrupted

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem posiadaczem BMW e46 330d w wersji seryjnej 204 KM, zrobione na 258 KM. Po zakupie pojechałem do mechanika aby przebadać wszystkie ewentualne usterki które wymagają naprawy i natrafiłem na problem z wentylatorem chłodzenia silnika (błąd w komputerze) (taki sam błąd miałem przy zakupie auta, gdy je sprawdzałem). Wentylator faktycznie nie chodzi i zastanawia mnie to, ponieważ nie widać na nim uszkodzeń mechanicznych, lecz nie działa wcale. ALE, dodatkowo mam problem z dogrzewaniem silnika, dogrzewa się do 1szej kreski, czasami przy mocniejszej jeździe ciut ponad nią, jednak w momencie gdy jadę na spokojnie opada do tej 1szej kreski i oscyluje w jej pobliżu. I teraz mam zagwostkę, czy problemem nie działającego wentylatora jest niedogrzanie silnika ? Czy może jest to problem bezpiecznika, kabla do wentylatora  bądź cokolwiek takiego ? Grzanie silnika zdiagnozowaliśmy jako termostat, aczkolwiek nie koniecznie chciałbym odrazu wymieniać wentylator na nowy, bo tak jak wspominałem nie widzę uszkodzenia mechanicznego, chyba że spalił się ...

Jeśli ktoś miał podobny problem, bądź słyszał o takowym, albo zwyczajnie wie co może być problemem, byłbym wdzięczny za wszelką pomoc ! Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...