Skocz do zawartości
Wasilewski Warsztat


E61 525D


Mewa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

W ostatnich tygodniach napotkałem problemy z radiem podczas jazdy samoistnie gasło, w tle było słychać zmieniarkę płyt albo napęd jakby chciał załadować płytę po chwili działało znów. Dotyczyło to tylko momentu gdy słuchałem muzyki podczas jazdy radio czy z cd bez znaczenia. 

 

Problem pojawiał się parę razy na przełomie około miesiąca. 

 

Wcześniej były komunikaty o niskim napięciu akumulatora lecz od dwóch trzech miesięcy nic takiego nie wyskakuje możliwe.

 

Po ostatnich burzach wsiadłem do auta odpaliło normalnie, przejechałem około 10 km. Po powrocie ze sklepu otwieram z pilota, wsiadam, wsadzam kluczyk i zero reakcji, nic się nie podświetla, kluczyk zablokowany.

 

Lekka panika po minucie, dwóch zapala się wyświetlacz samoistnie i kluczyk odblokowuje się, od razu wyciągam.

 

Próbuje od nowa, wsadzam kluczyk, odpalam i słyszę taki " strzał " jak kiedyś miałem głosniki podłączone bardzo głośno i gdy były włączone chciałem podłączyć kabel aux do komputera w domu, kojarzycie ?

 

Trochę się przestraszyłem za drugim razem odpaliło auto bez tego dźwięku, podjechałem pod dom, zgasiłem spróbowałem ponownie znowu ten STRZAŁ. Zgasiłem auto  zamknąłem.

 

Widziałem podobne problemy na forum ale nie trafiłem identycznego jak mój. Na tą chwile auto stoi i nie wiem co robić boje się z niego korzystać.

 

Jest to E61 525D 2007 r polift

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mmaarrcciinn napisał(a):

Masz problemy z zasilaniem ukumulatora, resetuje Ci auto dlatego słyszysz zmieniarkę. Czy zagladales do kabla plusowego do bagażnika pod wykładzinę?????


Nic nie robiłem bo nie wiedziałem za co i jak się zabrać.

Dziś zobaczę i zrobię zdjęcia.

Na co zwrócić uwagę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś tapicerkę z podłogi i jak masz wnękę na zapas to  z przodu z lewej strony nad tą wnęką masz łączenie tego przewodu z dolną czescią. Będziesz go widział to złap czy nie jest gorący. Jeśli od góry nie jest spuchnięty i nic nie zobaczysz to chowaj wszystko. Podnieś auto na lewarku tylną lewą stronę lub może masz kanał to wejdź i w tym miejscu gdzie właśnie ten kabel w bagażniku schodzi w dół zobacz jak on wygląda od spodu, będziesz go miał nad sankami. Jeśli jest igła i ten plastik nie ruszony to Bajlando, ale jeśli spuchł i w ogóle wygląda źle to masz odpowiedź. Daj znać jak wygląda 

Edytowane przez mmaarrcciinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.06.2023 o 07:30, mmaarrcciinn napisał(a):

Podnieś tapicerkę z podłogi i jak masz wnękę na zapas to  z przodu z lewej strony nad tą wnęką masz łączenie tego przewodu z dolną czescią. Będziesz go widział to złap czy nie jest gorący. Jeśli od góry nie jest spuchnięty i nic nie zobaczysz to chowaj wszystko. Podnieś auto na lewarku tylną lewą stronę lub może masz kanał to wejdź i w tym miejscu gdzie właśnie ten kabel w bagażniku schodzi w dół zobacz jak on wygląda od spodu, będziesz go miał nad sankami. Jeśli jest igła i ten plastik nie ruszony to Bajlando, ale jeśli spuchł i w ogóle wygląda źle to masz odpowiedź. Daj znać jak wygląda 

Są postępy. Alternator spalony został, dałem do regeneracji. Po montażu okazało się, że padła klema minusowa. Znajomy załatwił na podmianę i pokazuje prawidłowe parametry. Dzięki za pomoc. Teraz szukam klemy minusowej, nie spodziewałem się, że będzie tak trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówię klemę i będę ją miał to będę na warsztacie i sprawdzę to co mówisz, porobię zdjęcia.

 

Podpowiedz mi proszę czy w oznaczeniu klemy literki mają znaczenie ? Mam na allegro cyfry takie same jak mojej klemy tylko u mnie są literki  j b a na allegro e b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówię klemę i będę ją miał to będę na warsztacie i sprawdzę to co mówisz, porobię zdjęcia.

 

Podpowiedz mi proszę czy w oznaczeniu klemy literki mają znaczenie ? Mam na allegro cyfry takie same jak mojej klemy tylko u mnie są literki  j b a na allegro e b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie sprawdź jak to zrobisz wszystko, a na początek bez wjeżdżania zrób jak mówiłem, odchyl do góry w bagażniku tą pokrywę i z przodu po lewo ten kabel wchodzi, weź dotknij czy nie gorący jest. A dla pewności później pod spodem zobacz, ja patrzyłem na lewarku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...